203

Díky českému vynálezu samozavlažovacího truhlíku se pěstování stane zábavou a radostí. Stačí zvolit správný rozměr truhlíku, vhodnou zeminu, zasadit a pak už jen zalévat. Dokonce třikrát méně než v běžných truhlících. Truhlíky Plastia šetří váš čas, prostor i energii a vy se můžete těšit krásou nebo úrodou.
Barevné varianty co ladí k vaší domácnosti
Kromě nádherných květin za vašimi okny nebo bonusu čerstvě utrženého ovoce, zeleniny či bylinek jsou krásné i truhlíky Plastia, navrhované v design studiu a pečlivě promyšlené do každého detailu. Vybírat můžete z několika barev, tvarů a velikostí. Není problém sladit barvu truhlíků s vaší kuchyní nebo terasou. Všechny truhlíky Plastia jsou vysoce funkční a pěstování se díky jim stává nenáročné.

Nebojte se odjet na víkend – truhlík zalévá za vás!
Samozavlažovací truhlík nebo květináč je schopen pojmout větší množství vody do zásoby pro další dny. Knoty uvnitř samozavlažovacího systému zajistí nepřetržitou závlahu podobnou přírodním podmínkám a vy můžete s klidem odjet na dovolenou. Ke všem truhlíkům a květináčům se samozavlažovacím systémem přikládá Plastia podrobný návod, zorientujete se rychle.
Pěstování květin nebo ovoce a zeleniny na terase nebo balkóně se nebojte, pokud budete zalévat podle potřeby, všechno vám poroste samo. Přípravu zvládne i začátečník. Samozavlažovací truhlík je geniálně jednoduchý a přitom usnadní spoustu práce. Jeho součástí je hladinoměr, který hlídá zásobu vody a podle spodní rysky poznáte, kdy musíte vodu dolít. Bude-li deštivé počasí, přebytečnou vodu naopak odvedou přepadové otvory, aby rostliny nezačaly zahnívat.

Jde to i ve velkém
Na terasu, balkon nebo malý prostor se skvěle hodí velkoobjemové truhlíky Berberis. Plastia je nabízí v různých barvách i kombinacích. Dají se spojovat do řad a obrazců, sestavíte z nich i náročnější balkonovou zahradu anebo proměníte v úrodný ráj vybetonovaný dvorek.
Díky skutečně velkému objemu zeminy nebudou rostliny strádat a kromě užitku bude prostor jimi osazený i hezký na pohled. Truhlík Berberis má jednu, dvě nebo tři nádoby a vybrat si můžete ze 4 barev. Díky kolečkům se snadno přesouvá. Dno nádoby tvoří zásobník na vodu (na 9, 18 nebo 27 litrů), který zajistí rostlinám pravidelnou dávku vody, i když nebudete na dosah. Závlahu ke kořenům zprostředkují nasákavé knoty a podpoří ji kónické otvory ve dně, kam prorůstají jemné kořínky.  Spodní zálivka chrání před obávanými plísněmi, voda se nedostane na list.
Ochutnali jste někdy čerstvě utržená rajčata, okurky nebo jahody? Pamatujete si tu chuť a vůni? S truhlíky Plastia si můžete vypěstovat na balkóně nebo terase téměř cokoli. Vybírejte z malých kompaktních nebo balkónových odrůd, samozavlažovací truhlíky Plastia vás nezklamou.

Foto: Shutterstock, archiv 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account