Pokud existuje v kuchyni věc, která většině z nás způsobuje doslova záchvaty paniky a vzteku, pak jsou to dózy na skladování potravin. Je to věčný boj, který všichni moc dobře známe: sáhnete po jedné krabičce nebo víčku a sesype se na vás lavina obsahu skříňky nebo šuplíku. Ale je toho víc! Udržet pořádek a nějaké uspořádání v kuchyni je tak pro většinu z nás prakticky nemožné. Proto jsme pro vás vybrali organizéry do domácnosti, které vás zachrání přesně ve chvíli, kdy to budete nejvíc potřebovat. Řekněme společně dost nepořádku v šuplíkách!

Jaké organizéry do domácnosti vybrat:

Foto: se souhlasem Amazon

Organizér na plastové nádobí

Uvařili jste výbornou omáčku a plánujete ji dát zamrazit na horší časy? Našli jste krabičku, ale jakmile přijde na to, najít v šuplíku i víčko, jste ztraceni. Tento organizér vám umožní mít všechny vrchní díly vašich krabiček pěkně pohromadě. 

Organizér na víčka, Amazon

Foto: se souhlasem Čisté dřevo

Bambusový zásobník na potravinové fólie

Dost bylo povalujícího se alobalu nebo potravinářské fólie v šuplíku. Pořiďte si zásobník, který má přihrádky na standardní role a jednu menší na drobnosti. Pomocí zoubkovaných hran můžete potravinové fólie nebo alobal snadno odtrhnout. 

Zásobník, Čisté dřevo

Foto: se souhlasem Bonami

Otočný stojan na dochucovadla

Americká značka iDesign pomáhá v domácnosti udržovat pořádek už přes 40 let. Jejich cenově dostupné organizéry jsou skvělé. A tento na ochucovadla nebo koření milujeme. Můžete ho umístit do skříňky a díky otočnému designu budete mít tak stále přehled, jaké koření nebo oleje máte k dispozici.

Otočný stojan, Bonami

Foto: se souhlasem Amazon

Organizér na pokličky

Pokud nám všem něco v kuchyňských skříňkách zabírá nesmyslně místa, pak jsou to pokličky. Udělejte tomu konec a pořiďte si organizér, díky kterému je všechny naskládáte na jedno místo. Navíc je tak budete mít vždy snadno po ruce!

Organizér na pokličky, Amazon

Foto: se souhlasem Bonami

Organizér na koření

Bojujete v kuchyni s vyššími poličkami, ve kterých ale absolutně ztrácíte přehled nad vším, co není v první řadě. Pořiďte si praktické „schůdky“ a vyskládejte koření pohodlně do vyvýšených řad. Budete tak mít snadno přehled, jaké máte k dispozici.

3 patrový stojan do kuchyně, Bonami

Foto: se souhlasem Folly

Organizér na čaje

Praktická kulatá dóza na skladování čaje má průhledný design, díky kterému vždy budete mít po ruce čaj, na který máte zrovna chuť. Navíc díky otočnému designu vám ve skříňce nezabere tolik místa a snadno s ní budete moci otáčet na všechny směry. 

Organizér na skladování čaje, Folly

Foto: se souhlasem Mall

Dózy na potraviny

Patříte mezi vášnivé pekařky? Mějte všechny ingredience na přípravu svých oblíbených dezertů po ruce a pořiďte si dózy na potraviny se vzduchotěsnými víčky. Díky poleptám s názvy už nikdy nic hledat nebudete a jejich skladování vám zabere mnohem méně místa.

Dózy na potraviny, Mall

Foto: se souhlasem Emako

Multifunkční police do kuchyňské skříňky

Nejpohodlnější způsob, jak zvýšit úložný prostor v kuchyni, je přidat do skříněk poličku navíc. Můžete na ní dát například své oblíbené hrníčky, hrnce nebo talíře a mít je tak pohodlně přístupné ve výšce očí.

Police, Emako

Foto: se souhlasem S mania

Box na vejce

Pořiďte si pomocníka, který vám ušetří místo a udrží zorganizovanou ledničku. Například box na vejce předchází kutálení, narážení a rozbití vajec během převozu a skladování. Na víčko si navíc můžete vyznačit datum pro lepší přehled o jejich trvanlivosti. 

Box na vejce, S mania

Foto: se souhlasem Light in the Box

Držák na mycí prostředky

Řekněte konec povalování houbičky u kuchyňského dřezu a nevzhledným nádobám na prostředky pro mytí. Pořiďte si stylovou poličku, na kterou pohodlně naskládáte vše potřebné a saponát přelijete do designové nádobky. Snadné a stylové zároveň.

Držák na mycí prostředky, Light in the Box

Foto: Shutterstock, se souhlasem Amazon, Čisté dřevo, Bonami, Folly, Mall, Emako, S manka, Light in the Box

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
10 Komentářů
 1. Tereza Poláková 1 rokem ago

  Taky bych potřebovala do kuchyně nějaké organizéry 🙂 . Na kořenky, poklice, mouky, luštěniny, postě na všechno 😀 . Dětem jsem taky koupila do pokojíčku úložné boxy a kupo divu se je naučily rychle používat. Zjistily, že když do nich nahází hračky, tak že mají rychle uklizeno 😀 .

 2. MartinaBěhalová 1 rokem ago

  Mic se mi libí organizér na poklice a pánve.

 3. Běla Víznerová 1 rokem ago

  Souhlasím, že některé jsou zbytečné. Každý si vybere to, co potřebuje. Za mě je třeba super box na vejce. Vejce kupujeme po platech a v ledničce máme jen malý organizér.

 4. Kristýna Štírová 1 rokem ago

  Tyhle organizéry jsou super a vždycky je fajn myslet při organizaci nábytku i na to, že budete potřebovat právě tyhle věci. Je fajn, když pak mají hygienické potřeby svoje místo a když jdete uklízet, tak nemusíte třeba na půdu nebo do sklepa. To se vám pak do toho uklízení chce totiž o dost méně. Alespoň teda mluvím z vlastní zkušenosti. 🙂

 5. Moc hezké nápady.

 6. Michaela Spalovská 1 rokem ago

  Hezké, ale některé jsou za mě zcela zbytečné.

 7. Jo, tak některé se mi líbí, ne že ne….díky za inspiraci.

 8. Romana Mlynářová 1 rokem ago

  Užiteční pomocníci.

 9. NelaVávrová 1 rokem ago

  Krásná inspirace, nějaké máme…

 10. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Moc pěkné organizéry, vše se mi líbí, díky za nápady 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account