Symbolika snů

Jako u každého symbolu, i zde se promítá více významových rovin. Záleží na dalších okolnostech a detailech, které se objeví ve snu. Jen na základě celkového obsahu snu (a také životních událostí snícího, co právě prožívá, atd.) je možné rozhodnout, který význam je obsažen ve snu.

Níže uvedené body jsou tedy spíše orientační, je třeba vybírat na základě celkového pochopení snu. Navíc se tato symbolika dotýká velmi jemných pochodů v nitru, které nejsou na první pohled tak patrné.

Výklad porodu ve snu

V životě “snícího” se “rodí” nový aspekt – něco, co předtím v životě neznal, se mu objeví v životě, s velkou šíří možností… Něco v životě “snícího” poroste (poměrně rychle), takže to bude v životě patrné. Je to něco jako zrození nového a šťastnějšího JÁ. Postupně se budou v životě objevovat nové schopnosti. Je také důležité si všímat, kam bude v reálném životě směřovat pozornost “snícího” (co nově upoutá pozornost, co nového nás zaujme a ohromí, atd.)

Obtížný porod

Může znamenat naše pocity osamocenosti a zranitelnosti v současné době. Příčinou je, že se máme vyrovnat se svou vlastní existencí (možná jsme nebyli chtěni, nechtěli jsme se narodit, atd.). Může též znamenat náš současný strach ze smrti.

Porodní bolesti

S největší pravděpodobností to představuje tvůrčí proces v nás samých, kdy se doslova v bolestech “rodí” naše nové (zralejší) JÁ – a to je většinou bitva. To NOVÉ v našem životě se někdy rodí v bolestech.

Rodit ústy

Představuje způsob, jak umožnit “vyšším životním silám”, aby se v nás zrodilo něco nového… zároveň poděkování životu, že v nás nechává zrodit něco nového.

Opakující se sny o porodu

Může jít o naši vnitřní (biologickou) potřebu mít dítě. Může také znamenat, že jsme velmi tvůrčí osobnost, a neustále se v nás “rodí” nové ideje, myšlenky, nápady, atd.

Zrození dítěte

Vidíme-li zrození, může to znamenat, že jsme svědky nějakého nového začátku a přeměny, kdy se v nás, v našem nitru, rodí nějaký nový aspekt bytí. Znamená to začátek nového způsobu života – ať už ve formě nějakého nového postoje, přístupu, naší nové schopnosti, či nápadu na nový projekt. Zároveň zaniká to staré (což může vyvolávat pocit bolesti).

Také může představovat novou fázi zralosti, nový stupeň růstu (individuační, tedy sebepoznávací proces). Jde tedy o velké změny v životě, které probíhají po dlouhou dobu.

Může také znamenat “nezpracované” bolestivé vzpomínky na vlastní zrození (traumata).

Chlubit se narozením dítěte

Nejspíše znamená, že máme potíže se zodpovědným rodičovstvím, a je na nás se s tím vypořádat a být zodpovědnější rodič, zaměřit se na důležité věci, atd.

Porodit zázračné dítě

Zrodí se v nás to, co je v nás nejlepší. (V reálném životě se zabýváme hlubšími záležitostmi, což má vliv i na procesy v našem nitru.) Z nejhlubších psychických zdrojů v nás se zrodí něco nového, počátek budoucí zralosti. “Božské” dítě má mimořádný význam.

Zrozené dítě

Představuje zrození “nového života” v nás, nově zrozenou celistvost v našem nitru. Dítě představuje naše nové nadání, nové možnosti, nový přístup k životu (něco vidíme jinak). Obsahuje hodně energie, které tím “zrozením” získáme. Něco nového v nás roste, nějaké nové a nadějné vyhlídky do budoucna.

Rodí se v nás vnitřní zralost, větší oduševnělost, zralejší osobnost.

Může také upozorňovat na potenciální možnost, že se v nás může zrodit něco nového.

Foto: Pexels

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account