Zatímco někomu se sny o vodě zdají jen výjimečně, jiní ve snech vesele plavou, proplouvají, případně jsou strháváni proudem. Co ale voda v našich snech symbolizuje a co znamená, když nám náš mozek ve spánku servíruje scény, ve kterých se topíme?

Voda je jedním ze základních živlů, 60 procent našeho těla tvoří voda, 70 procent planety je pokryto vodou. Bez vody zkrátka nepřežijeme. A tak není divu, že se v našich snech objevuje jako symbol řady věcí – od volnosti až po pečlivě ukryté emoce. Co nám sny o vodě říkají?

Očišťující i varující

Voda ve snech velmi často symbolizuje emoce, které máte ukryté hodně hluboko. Navíc pokud se vám zdá o vodě kalné (nebo třeba o bažinách), může to ukazovat na skutečnost, že chováte k někomu nebo k něčemu nevyjasněné city. Voda může ve snu působit jako symbol očisty, ale také představovat nebezpečí – to když hrozí, že se přes vás převalí a vy se utopíte. V takovém případě se váš mozek často potýká s nevyjasněnými emocemi, jež mají blízko ke hněvu, ale také k bolesti.

Pokud pátráte po tom, co voda symbolizuje zrovna ve vašich snech, zaměřte se nejen na to, jakou roli ve snu hraje, ale také v jakém vztahu k ní ve snu jste (plavete v ní, pozorujete ji, topíte se, stojíte v ní po kotníky apod.?). Když se zamyslíte nad tím, co se zrovna děje ve vašem životě, možná vám sny o vodě začnou dávat větší smysl.

Řeka, nebo oceán?

Svou roli hraje také podoba vody, o které se vám zdá. Pokud plujete v proudu vody (například na řece), může to znamenat, že se ve vašem životě odehrává významná změna. Pokud plujete pomalu, dochází k ní bez větších potíží a v souladu s vaším přesvědčením. Jestliže vás proud spíš strhává, může to symbolizovat, že jsou změny na vás příliš rychlé a neměli jste čas se s nimi srovnat.

Oceán ve snech často symbolizuje nekonečno – nekonečné možnosti před vámi, ale občas také obavy z neznáma, které symbolizuje právě táhnoucí se horizont.

Pokud se vám zdá o sprše nebo vaně, možná vám mozek dává najevo, že byste měli o sebe lépe pečovat (ne nutně v oblasti hygieny, spíše více dbát o své blaho obecně), bazén pak může symbolizovat touhu po pauze z rychlého životního tempa a pořádném odpočinku.

Zdá-li se vám o dešti, může to znamenat, že v sobě nesete smutek, s nímž jste se dosud nevyrovnali (kapky deště v tomto případě symbolizují slzy). Nicméně déšť může být i očistný – značí, že vás smutek opouští a jste připraveni opět začít žít bez něj.

Foto: Shutterstock
Autorka: Kateřina Málková

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account