Celý svět v lockdownu a vy nestíháte?

Asi to taky znáte… Únava, stres, nejistota, strach, starosti, které do našeho života přišly tak nečekaně. Tak se aspoň u mě odvíjí roky 2020 a 2021. Ze svého okolí vím, že nejsem jediná. 

Na home office nějak záhadně práce přibylo a já po několika měsících zjistila, že jsem ve skluzu s psaním záverečné knihy série Rafaelova škola. Přeci jen psaní knih je vedlejšák, tak jsem musela chvílemi přestat a nad rámec pracovní doby se věnovat své normální práci, protože ony se ty složenky samy nezaplatí, ani v obchodě nedostanu chleba zadarmo. 

A tak netrpěliví čtenáři čekali na rozuzlení série, protože sedmá kniha skončila v tom nejšílenějším a nejsmutnějším okamžiku a všichni jsme si mysleli, tedy i já, že na podzim 2021 se příběh uzavře. 

A pak ona spisovatelka (tedy já) zjistila, že už napsala téměř 500 normostran a stále není hotovo. Co teď? Jak zrychlit psaní, když autorka není úplně v pohodě a má hlavu plnou starostí? A přitom série pro dívky a ženy má být prodchnuta harmonií. A přiznejme si, s covidem nám ta harmonie občas uniká kamsi do vesmíru.

Nakonec jsme se dohodli s nakladatelstvím, že knihu vydáme až na jaře 2022. To je takové hezké číslo, které příští rok ponese, tak doufejme, že bude šťastnější. Ty tři dvojky podle numerologů mají přinést více šancí a rok má být lepší, než byl ten letošní. A speciálně druhá čtvrtina roku, kdy plánujeme knihu vydat. 

Tak doufejme, že knižní sérii zvanou Rafaelova škola do konce Vánoc dopíšu a paní ilustrátorka doilustruje ty krásné tuší kreslené vtipné obrázky. 

Taky máte takové velké resty, které se vám v posledních dvou letech nakupily a nějak se obtížně dohánějí?

PS: Video dole je jakýsi teaser pro čtenáře s momenty, které je ve zmiňované nedopsané knize čekají. Není to úplně trailer, ale jen teaser. Nejsem zkrátka filmař. *wine*

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account