Pojmy kosmetika a kosmeceutika svádí k myšlence, že došlo k nepatrné chybě ve slabikách a obě slova znamenají totéž. Omyl… Oba pojmy nelze zaměňovat, protože jejich významy jsou zcela odlišné.
Kosmetické produkty jsou určené pro vnější péči o tělo, vlasy, zuby a nehty, přičemž nesmí obsahovat aktivní složky s léčivým účinkem, podobné těm, které obsahují léčiva.
Ovšem věda a pokrok, kosmetologii nevyjímaje, jdou rychle dopředu a najednou se na trhu začaly objevovat produkty, pro které definice kosmetiky nebyla dostačující. Mastičky, krémy, gely, emulze, séra pro každodenní použití začaly obsahovat určitá procenta účinných látek, a ačkoli je nebylo možné zařadit k léčivu, měly terapeutické účinky. Tyto přípravky zvyšovaly účinky léků a pomáhaly při léčbě. Najednou byly na trhu produkty, které neměly zařazení, protože kosmetickými přípravky již nebyly, ale také je nebylo možné označit za léčiva. Stály mezi kosmetikou a léky. Problém produktů na rozcestí vedl v 70. letech 20. století k vytvoření termínu kosmeceutikum (spojení slov kosmetika a farmaceutika), jehož autorem je Albert M. Kligman, profesor dermatologie na Pensylvánské univerzitě.
Kosmeceutické přípravky jsou tedy přípravky obsahující aktivní látky ovlivňující fyziologické procesy a právě jejich vysoká koncentrace může vyvolat terapeutický efekt. Podle druhu aktivní látky, která se v konkrétním produktu vyskytuje, můžeme pozorovat účinky proti stárnutí, vráskám, celulitidě, akné, lupům, pigmentovým skvrnám, dermatitidě, striím a dalším problémům trápící mnoho z nás.  Nesmíme ovšem zapomínat, že tyto produkty nejsou léky, ale prevencí a podpůrnou možností, pakliže se používají správně a v součinnosti s konkrétní léčbou.
Vysoké procento aktivních látek v kosmeceutice způsobuje, že kosmeceutika stojí mezi běžnou péčí o svoji pleť a tělo, a estetickou medicínou.
www.yona.cz
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account