Celostátní kampaň pro podporu zdravého životního stylu.

V sobotu 2. listopadu začíná již 9. ročník Týdne saunování. Celostátní týden saunování přinese hostům celou řadu mimořádných akcí. Návštěvníci se mohou těšit na mnoho zážitků a také užitečné informace o zdravém působení pravidelného saunování na organismus. To vše v prvním listopadovém týdnu v Aquapalace Praha. Celá akce je organizována pod patronací Česká asociace saunérů.
Slavnostní zahájení 9. ročníku Týdne saunování proběhne v největším Saunovém světě v ČR v Aquapalace Praha. Hlavní propagátorkou Týdne saunování je saunérka Kateřina Šmídová. Kateřina se již několik let aktivně věnuje zážitkovému saunování, především saunovým ceremoniálům s divadelními prvky. Letos se probojovala na mistrovství světa v Saunových ceremoniálech v Holandsku, kde reprezentovala nejen Aquapalace Praha, ale i Českou republiku a skončila na krásném 6. místě. „Saunování má velmi pozitivní účinek na celý lidský organismus. Zejména posiluje imunitu, a to díky prudkému střídání teplot. Změna teplot tak působí blahodárně na kardiovaskulární systém. Saunování má i velmi dobrý vliv na kůži a mnoho dam tak navštěvuje saunu právě v rámci péče o pokožku.“, říká Kateřina Šmídová.
Saunové ceremoniály jsou stále více oblíbenější u široké veřejnosti, jde o zážitkové saunování. Saunový svět v Aquapalace Praha dopřává svým hostům nespočet druhů saunových ceremoniálů a také letos tomu nebude jinak. Absolutní novinkou Týdne saunování je Muzikoterapie, zážitková a hluboká relaxace po saunování s využitím hudebních a zvukových nástrojů s prvky aromaterapie.
Téma Týdne saunování „Muzikoterapie“ umocňuje vliv zážitkového saunování na psychické zdraví. „Muzikoterapie je v dnešní době nejrychlejší a nejsnazší způsob, jak intenzivně zrelaxovat tělo i mysl. V Aquapalace Praha zažijete tento nový druh aktivního odpočinku v relaxačních místnostech Saunového světa, kde se budete moci nechat unášet tóny zvukomalebných nástrojů jako jsou Koshi, Samsula, Tibetské mísy a další. Procedurou vás provedou proškolení saunoví mistři “, zve na novinku generální ředitelka Aquapalace Praha Vladana Horáková.
Do šíření osvěty zdravého saunování v rámci Týdne saunování se zapojí i sourozenci Veronika a Karel Kašákovi. Vyzkouší společně s návštěvníky saunové ceremoniály a také Muzikoterapii, kde bude možné slyšet tóny netradičních i tradičních hudebních nástrojů, o kterých se říká, že jsou léčivé.
Pro návštěvníky je po celý týden připraven program, který navíc přinese celou řadu doprovodných akcí, speciální informace o správném a zdravém saunování a otužování, beauty i zážitkové ceremoniály. „Cílem akce je přivést do saun nové návštěvníky a těm stávajícím připravit unikátní zajímavé zážitky. Příznivé účinky nejlépe pocítíte při pravidelném saunování alespoň jedenkrát týdně, protože imunita získaná v sauně trvá právě sedm dní. Vhodné je, což většina lidí neví, navštěvovat saunu celoročně.“ dodává Pavel Hofrichter.
Podrobný program Týdne saunování v Aquapalace Praha naleznou účastníci zde: https://www.aquapalace.cz/tyden_saunovani_2019
V Aquapalace Praha oblíbené saunové ceremoniály pravidelně připravují zkušení saunéři. Navíc opravdu zažijete něco unikátního a intenzivního – propojení divadla, hudby a relaxace. Saunový svět   v Aquapalace Praha disponuje 16 saunami a prohřívárnami všech druhů – s teplotou od 45 °C až po finskou saunu Vulkán s teplotou 100 °C. Saunový svět je ve své venkovní části včetně Srubové bani doplněn vířivkami, masážními lavicemi či ochlazovacím bazénkem.
Týden saunování můžete využít jako start k pravidelnému saunování. V Aquapalace Praha pro návštěvníky připravili speciální saunové permanentky se zvýhodněným vstupným. Můžete si vybrat buď Saunovou permanentka na zkoušku (měsíční permanentka) nebo Nejvýhodnější saunovou permanentku (půlroční permanentka). https://www.aquapalace.cz/sekce/saunovy_svet/cenik.
 
Pokud si chcete zážitek v Saunovém či Vodním světě Aquapalace Praha prodloužit, využijte ubytování v Aquapalace Hotelu Prague, který je součástí areálu. Vybírat můžete z tematických pobytových balíčků, jako je Saunový ráj, Nevšední relax nebo romantické SPA pobyty https://www.aquapalacehotel.cz/cz/specialni-nabidky.
 

1 Komentář
  1. Lenka Nováková 8 měsíců ago

    Toto nezní vůbec špatně. Sama mám saunování také ráda. Už nějakou dobu chodím do jedné veřejné sauny tady u nás. Hodně tam ale teď podražili, tak jsme si s manželem říkali, jestli by nebylo lepší si pořídit vlastní saunu. Dívala jsem se, že například kombinované sauny nejsou až tak drahé. Myslím si, že by se to mohlo vyplatit.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account