Trochu provokativní otázka, nemyslíte? A přitom se jedná možná o nejlepší radu pro Vaše zdraví a krásu. Jediná procházka na Vaší zahrádce spojená se sbíráním kopřiv Vám může dodat například vápník, tolik pro nás ženy důležitý, ať už v menopauze nebo při kojení. Kdo zase trpí cukrovkou, kopřiva pomůže snížit dopady této nemoci na naše zdraví. Pokud si chcete zlepšit paměť nebo hmotnost, i Vám doporučuji se ke kopřivě nechovat jako k plevelu.

Možností použití kopřivy je nepřeberně. Někdo upřednostní čaj ( kopřivy zalijeme vroucí vodou), jiný si dopřeje výbornou jarní nádivku s kuřátkem. Fantazii se ale meze neladou a tak je dnes již běžný také kopřivový sirup, který lze popíjet během celého roku a pro ty nejodvážnější z Vás máme jednoduchý tip: pojídat kopřivy syrové.

Až tedy příště zase vyrazíte na obhlídku své jarní zahrádky, nasadíte gumové rukavice a budete mít v úmyslu se ke kopřivám chovat macešsky, zastavte se. S každou vytrženou a nevyužitou kopřivou vyhazujete velkou dávku svého zdraví.

No a abychom v naší redakci nakázali vodu a nepili víno…

…tak slibujeme, že každý den také vypijeme šálek kopřivového zdraví. Půjdete s námi do toho? Pokud ano, budeme moc rády, napíšete-li nám svoje zkušenosti nebo třeba rovnou i kopřivové recepty.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account