Trénujte svůj mozek formou hry

Vaši koncentraci může posílit například hra. Nejen, že vám pomůže se lépe soustředit, ale zároveň máte možnost trénovat i vaši paměť. Jaké hry tedy vlastně zvolit? Není třeba si nad tím extrémně lámat hlavu, odpověď je velmi jednoduchá. Pokud máte parťáka který vám s tím pomůže, skvělá volba jsou například šachy, scrabble či obyčejná slovní kopaná. V případě, že u sebe nemáte žádnou další osobu, tak i pro vás máme řešení. Tradiční hry jako jsou křížovky, sudoku či puzzle, znamenají malou investici oproti výsledkům, které díky nim získáte.

Vyvarujte se ležení v posteli

Postel máme každý spojený s odpočinkem a spánkem. Stejně tak náš mozek vnímá tuhle skutečnost – na to nesmíme zapomenout. Nemůžete tedy čekat, že je tohle ideální prostředí pro efektivní pracovní výkon. Může se snadno stát, že se vám spíše než pracovat bude chtít spát. To už je daleko lepší prostředí v koupelně na záchodovém prkénku. Raději bych se, ale snažila využívat místa přímo určená na práci, která váš mozek stimulují.

Dostatečný spánkový režim je klíč ke všemu

Největším zabijákem koncentrace není nic jiného než nedostatek spánku. Pokud nebudete vyspaní do růžova, nepomůže vám žádná z těchto rad. Základem je tedy kvalitní spánkový režim, který můžete svému tělu dopřát. Vaše tělo vám bude totiž tak nápomocné, jak jste nápomocni vy jemu. Proto se snažte starat o vaše potřeby, které máte. Vaše tělo vám dá jasné signály, pokud toho bude na něj moc a bude potřebovat odpočinek.

Tagy:
2 Komentářů
  1. Ráda si tu a tam složím puzzle a vyluštím sudoku a křížovku.

  2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Super, Nelo 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account