V přírodním léčitelství je rovnováha mezi kyselostí a zásaditostí těla základem každé léčby. Bez ní by žádné léčení nebylo úspěšné. Jak vyzdvihují někteří odborníci, např. MUDr. Franz Mayr, F. Sander, R. Gerg a další, vyváženost zásaditokyselého prostředí těla je nejdůležitější podmínkou našeho zdraví, přestože pro to nebyl předložen žádný vědecký důkaz. 
Tuto rovnováhu mezi kyselostí a zásaditostí těla však klasická medicína stále přehlíží, a většina lékařů stále nepovažuje překyselení (acidózu)  za bezprostřední ohrožení našeho zdraví. Pokládají ji dokonce za menší problém, než je narušení látkové výměny.
Je však důležité si uvědomit, že výkyvy v acidobazické rovnováze, jež jsou v dnešní době téměř běžným jevem, poškozují nejen lidské buňky, ale každý život. 
Veškerý život začal v moři, a ještě dnes obsahuje lidské tělo přes 70% vody. Mořská voda má pH 8 – 8,5. Naše tělo udržuje v krvi pH hodnotu od 7,35 – 7,4 s občasnými, nepatrnými výkyvy. Pokud by se tato hodnota výrazně snížila, člověk by zemřel. Náš život tedy závisí na tom, aby tělo setrvávalo v neutrálním, lehce zásaditém prostředí. Bohužel v současnosti je kvůli nesprávné výživě, špatným kombinacím jídel, stresu, a mnoha dalším jevům lidské tělo v překyseleném stavu. 


 
 
Zdroj: K. Tepperwein: Pryč s kyselostí!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account