102
    Pokud se pěstování řeřichy věnujete, jistě více, jak snadné to je.
    Pokud ne, je nejvěšší čas začít. Návod na pěstování tady.

Řeřicha se dá pěstovat po celý rok, ale právě v zimě přijde vhod více než kdy jindy, právě v zimě totiž můžeme pociťovat nedostatek zelené, barev, vitamínů a minerálů.
Řeřicha setá – vitamínová bomba
Řeřicha setá (také řeřicha zahradní) je malá bylinka, která však nabízí velkou dávku vitamínů a minerálů. 

100 g řeřichy údajně pokryje více než 10 % doporučené denní dávky celkem 17 nutričně cenných látek.
V jejím složení najdeme mimo jiné vitamín C, vitamín E nebo minerální látky jako je draslík, železo nebo zinek. Cenný je také obsah chlorofylu, zeleného barviva, které má v lidském těle řadu příznivých účinků – více.

Řericha na talíři
Řeřicha setá klíčí téměř okamžitě poté, co jí dopřejete vlhkost a teplo. Za pár dnů se můžete těšit z klíčků – malých zelených rostlinek, které poslouží jako chutná ozdoba mnoha různých pokrmů. Využití řeřichy je široké, můžete jí posypat téměř kdeco. Můžete využít celou rostlinku (jako my u kocoura na úvodním fotu – tak se nám to líbí). Můžete ji však také nasekat na drobno, na její příjemné, jemně pikantní chuti se nic nezmění.
Ještě to stihnete!

    Pokud se chystáte na víkendový masopust, když dnes vysejete, v neděli byste se mohli radovat ze zelené ozdoby vaší masopustní hostiny. 
    Pokud už plánujete pohoštění na Valentýna, zkuste zapojit i řeřichu, její vzhled ani chuť jistě nezklame. Zpestří kde co.:-)

Tak ať se daří!*heart*
Pokud by se vám do pěstování řeřichy přece jen nechtělo, tento článek vám objasní, proč se to vyplatí a jak je to snadné.
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account