Volba prezidenta se nepovedla, takže nyní je na řadě olympiáda….23. olympiáda proběhne v jihokorejském městě Pchjongčchang od 9. do 25. února 2018.
 
 
Baron de Coubertin vysvětlil podobu vlajky a význam zobrazených symbolů :

„Olympijská vlajka má bílé pozadí s pěti protínajícími se kruhy uprostřed: modrým, žlutým, černým, zeleným a červeným. Tato podoba je symbolická; reprezentuje pět kontinentů spojených olympijskou myšlenkou, přičemž těchto šest barev se objevuje na všech národních vlajkách současnosti.“ (1931)
 
 
– modrý kruh symbolizuje Evropu
– černý kruh symbolizuje Afriku
– červený kruh symbolizuje Ameriku
– žlutý kruh symbolizuje Asii
– zelený kruh symbolizuje Austrálii a Oceanii
 
Spojení kruhů vypovídá o lidské jednotě a vzájemnosti.
 
“Citius, Altius, Fortius” neboli “Rychleji, výše, silněji”
 
Bílý tygr Soohorang….bude maskotem ZOH 2018 v Pchjongčchangu.
 
 

Znakem OH je symbolika pěti navzájem propojených kruhů, které znázorňují “jednotu pěti kontinentů a setkání závodníků celého světa na olympijských hrách v duchu soutěže a přátelství”. Symbol může být použit v jedné nebo pěti barvách (modré, žluté, černé, zelené a červené vždy na bílém podkladu), přičemž žádná neznačí konkrétní kontinent, ale všechny národy. Proslavené logo navrhl v roce 1913 baron Pierre de Coubertin.

Více na https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni-olympijske-hry/52170/oh-to-jsou-predevsim-kruhy-vlajka-a-motto.html

5 barevných protínajících se kruhů, které se staly symbolem olympijské vlajky, navrhl v roce 1914 zakladatel moderních olympijských her francouzský pedagog a historik Pierre de Coubertin. Oficiálně byly kruhy použity až na Letních olympijských hrách v Antverpách v roce 1920. Vlajka s pěti kruhy je tradičně vztyčována vždy během zahajovacího ceremoniálu každých OH. Barevné kruhy na vlajce vyjadřují jednotlivé kontinenty (modrá – Evropa, žlutá – Asie, Černá – Afrika, Zelená – Austrálie Oceánie a červená – Amerika).

Zdroj: http://g.cz/6-zajimavosti-o-olympijskych-hrach-nejstarsi-a-nejznamejsi-sportovni-udalosti/

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account