Žaneta Fuchsová

Kdo by neznal Žanetu Fuchsovou z filmu Lucie, postrach ulice. Narodila se 31. března v roce 1972 v Praze a je to jedna z českých dětských hvězd, která si zahrála v celkem 33 českých filmech. Poprvé se dostala k filmu v pěti letech, kdy si v roce 1978 zahrála hned hlavní roli Terezky v pohádce Kočičí princ. Tato role jí nastartovala její deset let trvající hereckou kariéru. Pak hrála ve filmech a seriálech jako na běžícím pásu, asi nejznámější z nich jsou Lucie, postrach ulice (1980), …a zase ta Lucie! (1984), Létající Čestmír (1984), Vlak dětství a naděje (1985), Chobotnice z II. patra (1986) a další.

Když se Žaneta přihlásila na konzervatoř a nepřijali ji, zhroutil se jí svět. Nakonec šla na střední ekonomickou školu a přestala hrát.

V životě vystřídala řadu zaměstnání, byla například sekretářka či účetní. Dnes je této bývalé dětské hvězdě 49 let a v současné době pracuje jako asistentka režie a pomocná režisérka. Herectví se již jako dospělá nevěnovala, v televizi jste ji však po letech mohli opět spatřit v roce 2004 v roli sekretářky Reginy Králové v seriálu Rodinná pouta. Diváci si jí však vždy budou pamatovat jako tu dívenku z komedií o plastelínových postavičkách.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account