-
Pokud se pěstování řeřichy věnujete, jistě více, jak snadné to je.
Pokud ne, je nejvěšší čas začít. Návod na pěstování tady.
Řeřicha se dá pěstovat po celý rok, ale právě v zimě přijde vhod více než kdy jindy, právě v zimě totiž můžeme pociťovat nedostatek zelené, barev, vitamínů a minerálů.
Řeřicha setá – vitamínová bomba
Řeřicha setá (také řeřicha zahradní) je malá bylinka, která však nabízí velkou dávku vitamínů a minerálů.
100 g řeřichy údajně pokryje více než 10 % doporučené denní dávky celkem 17 nutričně cenných látek.
V jejím složení najdeme mimo jiné vitamín C, vitamín E nebo minerální látky jako je draslík, železo nebo zinek. Cenný je také obsah chlorofylu, zeleného barviva, které má v lidském těle řadu příznivých účinků – více.
Řericha na talíři
Řeřicha setá klíčí téměř okamžitě poté, co jí dopřejete vlhkost a teplo. Za pár dnů se můžete těšit z klíčků – malých zelených rostlinek, které poslouží jako chutná ozdoba mnoha různých pokrmů. Využití řeřichy je široké, můžete jí posypat téměř kdeco. Můžete využít celou rostlinku (jako my u kocoura na úvodním fotu – tak se nám to líbí). Můžete ji však také nasekat na drobno, na její příjemné, jemně pikantní chuti se nic nezmění.
Ještě to stihnete!
-
Pokud se chystáte na víkendový masopust, když dnes vysejete, v neděli byste se mohli radovat ze zelené ozdoby vaší masopustní hostiny.
Pokud už plánujete pohoštění na Valentýna, zkuste zapojit i řeřichu, její vzhled ani chuť jistě nezklame. Zpestří kde co.:-)
Tak ať se daří!*heart*
Pokud by se vám do pěstování řeřichy přece jen nechtělo, tento článek vám objasní, proč se to vyplatí a jak je to snadné.