Každé jaro vnímám první žluté kvítečky, které jsou pro mě rozveselením na srdci.

Žlutá barva náleží ke 3 důležitým základním barvám spektra. Má frekvenci vlnění od 520 do 530 za sekundu a vlnovou délku 590 nanometrů. Tato barva radosti ze života je často spojována se slunečním světlem a vůbec se světlem. Vyzařuje teplo. Kde však je mnoho světla, tam nechybí stín, to je všeobecně známo. Skrývá v sobě rozhodování pro vedení života ve světle nebo přiklonění se ke stínu. Pokud se člověk rozhodne pro „sluneční stranu” života, má slunečnou povahu a výrazně pozitivní postoj k životu. Umí se srdečně chechtat a cítit radost, i z malých příjemností v životě. Ten patří ke žluté. Radostnou mysl, veselí a neustálou otevřenost pro nové kontakty cíleně podporuje právě žlutá barva. Žlutá rovněž působí velmi silně na náš intelekt, na mentální funkce a na myšlení. Podporuje abstraktní myšlení stejně jako obrazotvornost, posiluje naši schopnost koncentrace. Je ideální barvou k učení a učení se. Pokud chcete svého studenta podpořit při učení, využijte v části pokoje s psacím stolem hodně žluté tóny. Nebo umístěte na psací stůl nějakou žlutou dekoraci. Světle žlutá podložka na psaní a jiné žluté předměty mohou projevit velmi silné účinky. Žluté tóny také zastupují získané, naučené vědomosti. Vědomosti, které jsme si osvojili v této inkarnaci. Podíváme-li se například na spíše zlatě žluté tóny, skrývají v sobě moudrost. Moudrost, která je zakořeněna hluboko v našem nitru. Moudrost, přinesenou z minulých životů. Často je náš přístup k této moudrosti vědomě velmi omezen, případně vůbec znemožněn. Právě se žlutozlatou je možné tento přístup silně podpořit.

Žlutá znamená svobodu myšlenek, až k myšlenkové touze po dobrodružství, poskytuje velkou sílu představivosti a nápaditosti. Posiluje vůli, proměňovat myšlenky v činy a obecně rozvíjí ctižádost. Rovněž podporuje rozhodnost a schopnost rozhodování. S pomocí žluté je možné podpořit nabývání poznatků a z toho vyplývající bystrost.

První květy jara jsou zpravidla žluté. Jsou symbolem přibývající síly slunce po chladném ročním období.
Přineste někomu smutnému jasnou kytici plnou žlutých květů a uvidíte, jak těžké je ubránit se úsměvu.

Křivatec žlutý, Kosatec žlutá, Sasanka pryskyřníkovitá, Orsej jarní, Zlatý déšť, Podběl obecný, Narcis žlutý. Letos kvetou už i sedmikrásky.
 
zdroj fotografií: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account