Když jsem požádala svého dlouholetého klienta a jeho doprovod o referenci a zpětnou vazbu k mé práci, s velkou ochotou mi vyšli vstříc. Čím vším si musel klient projít, a co vše jsme prožili společně, si přečtěte v tomto příběhu se šťastným koncem.:)
„Je mně třicet osm let a trpím od narození dětskou mozkovou obrnou. Pohybuji se na vozíku a doma na tříbodových berlích. Jednoho dne jsem velmi nešikovně spadl z těchto berlí. Ihned jsem pocítil velkou bolest v zádech nad bedry. Nemohl jsem dost dobře sedět, ale ani ležet, protože jsem měl pořád neúnosné bolesti. Navštívil jsem ortopeda, neurologa a několik rehabilitačních lékařů. Žádný z nich mně nepomohl, ani nevěděl, o jaké zranění se jedná… Od ortopeda jsem dostal léky proti bolesti a řekl, že každého vozíčkáře bolí záda. Byl jsem zoufalý a s rodiči jsme hledali pomoc.
Dozvěděli jsme se až po roce a půl mého utrpení zázrakem o terapeutce paní Tobolákové. Ihned jsem se objednal, byla velmi ochotná. A ejhle, paní Toboláková byla hned v obraze a zjistila, že mám jednu nohu o tři cm delší, pánev silně v rotaci a po pádu oteklý sval . Po necelých dvou hodinách byly obě nohy stejně dlouhé, pánev vykazovala podstatně menší rotaci a po nateklém svalu nebylo ani památky. Již při prvním ošetření jsem pocítil úlevu a po třech návštěvách se mi velmi ulevilo a bolest ustala. Po roce a půl bolestí!!!!!!! Tato paní rehabilitační je velmi vnímavá a rozpozná při vyšetření, kde a jaký je problém a pracuje nejen s úsekem bolesti, ale s celým tělem a ovládá několik druhů rehabilitačních metod. I přesto se nadále stále vzdělává.
A ještě jedna zkušenost. Měl jsem velmi zablokovanou krční páteř, nemohl jsem opět ani sedět, ležet, jít. Obvodní lékařka mě musela od bolesti dát několik obstřiků kolem krku, abych byl schopen sednout si do auta a rodiče mě mohli dovézt v této akutní fázi /názor jiných fyzio je, že se nesmí v tomto akutním stádiu nic dělat/ k paní Tobolákové, která mi během hodiny byla schopná uvolnit krční páteř. Já byl nadšený. Jinak mě hrozil odvoz do nemocnice a kapačky, které by mně absolutně nerozhýbaly krční páteř. Navštěvuji ji při potížích i preventivně, moc si jí vážím, nejen protože má zájem každému co nejlépe pomoci. Jsem v její péči velmi spokojen. Mí přátelé, kterým jsme ji doporučili, se také mohli přesvědčit o jejích kvalitách.“ 
Tomáš Mentlík
Mockrát děkuji za tak krásná slova, velmi si jich vážím. Situace do které se dostal Tomáš, je přesně ten důvod, proč dělám tuto práci.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account