Ahoj, dnes bych tě ráda naučila, jak si sama doma v pohodlí domova můžeš udělat KVALITNÍ kosmetické ošetření. Ty sama nejlépe víš, co tvá pleť potřebuje a kdo jiný, by se o ni měl postarat lépe, než-li ty.

Potřebuješ

Změkčující gel, ultrazvukovou špachtli, potravinovou folii, teplý ručník, jednorázové kapesníčky, gel pod ultrazvukovou špachtli a dobrou náladu klid a pohodu.

Pro úplné začátečníky bych doporučila navštívit alespoň jednou kosmetický salon (pro představu a případné porovnání výsledku ošetření) + omrknout nějaké to video na youtube a hurá do toho.

První krok čištění pleti

Čistícím mlékem a následně tonikem od všech nečistot. I když nemáš make-up, tak prosím krok čištění nevynechávej.

Druhý krokem změkčení pleti

Já k otevření pόrů používám změkčovací gel, ale jde to i bez něj. Po nanesení gelu, obličej zakryji potravinou folií a přes folii položím nahřátý ručník. Při klidné hudbě takto cca 15 minut odpočívám. Někdy nemám chuť odpočívat, takže si ručník obmotám tak abych viděla, a lítám po domě jako blázen a dělám, co potřebuji. Důležité je mít obličej v teple.

Třetí krok čištění pleti

Jakmile mám pocit, že je má pleť dostatečně změkčená pustím se do práce. Vezmu k ruce špachtli a nastavím si intenzitu ošetření. Na pleť si nanesu gel pod ultrazvukovou špachtli. NIKDY NEPOUŽÍVEJ ŠPACHLI NA SUCHOU PLEŤ.

Většinou začínám čištění pleti na čele – nejprve odlupuji folii na čele a od čela postupuji až dolu ke krku.

Samotné ošetření by mělo být příjemné a bezbolestné. Většinou trvá 10 – 15 minut. Když mám aktivní akné (nějaký bolák) lehce dočišťuji čistým kapesníčkem a rukou. Následně v místě provedu dezinfekci, většinou 3% peroxidem, který chvilku nechám působit a pak danou část opláchnu a dočistím ještě tonikem.

Čtvrtý krok zklidnění pleti

Po vyčištění pleti je vhodné pleť po použití ultrazvukové špachtle uklidnit. Já používám zklidňující masku, kterou si namažu ve větší vrstvě, pleť si sama vsákne, co potřebuje.

Je velmi důležité dávat si při roztírání masky, při aktivním akné, z kterého vytéká infekční vodička (hnis), pozor aby nedošlo současně s nanášením masky k roznášení infekce. Já když jsem měla akné, tak jsem to dělávala tak, že jsem postižená místa kolem dokola vynechávala a krém na tato místa vůbec nenanášela.

V průběhu působení masky si vyčisti ultrazvukovou špachtli dezinfekcí. Po uplynutí doporučeného času působení masky obličej umyj a dočisti tonikem.

Na závěr celé procedury nanes na pleť svůj oblíbený denní/noční krém a je hotovo. Následně si můžeš užívat svou prozářenou spokojenou pleť, která se ti za tvou snahu jistě odvděčí. A věř, že tvá peněženka také. Možná se ti budou počáteční náklady zdát vysoké, ale když si spočítáš, kolik času a peněz obětuješ za jedno kosmetické ošetření, pochopíš.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account