Nejlepší pampeliškové recepty na hubnutí

Pampeliška má nízkou kalorickou hodnotu a je vysoce léčiva, takže při hubnutí bude nejen chutnat, ale navíc zlepší i trávení, vyprazdňování, odvodnění a očistí tělo. Pampelišku při hubnutí můžete pít ve formě pampeliškového čaje nebo si z ní připravit zeleninový salát. Množství se meze nekladou, jednoduše ji jezte jako běžnou zeleninu.
Nabízím 2 účinné a vyzkoušené recepty, jak si ji připravit: 🙂
1. Čaj z kořene na hubnutí

Potřebujete 1 lžičku kořene pampelišky (čerstvý / sušený), 3 dl vody a menší hrnec. Kořen pampelišky vložte do hrnce s 3 dl vody a nechte odstát při pokojové teplotě alespoň 8 hodin, ideální je to udělat večer. Ráno tuto směs dejte na plamen a nechte přejít varem. Potom čaj sceďte od velkých částí a můžete pít. Pijte po doušcích a to před snídaní 20 minut, cca 3 hlty a po snídani 20 minut, také asi 3 hlty.
Proč funguje? Tento pampeliškový čaj zlepšuje trávení, odkyseluje žaludek a podporuje i odvodnění a vyprazdňování.
 
2. Čaj z listů s oreganem

Stačí jedna lžička umytých mladých pampeliškových lístků, které nasekáte na malé kousky, posypete malou lžičkou oregana a zalijete horkou vodou. Louhujte alespoň 10 minut. Takto přecezený čaj si můžete dopřát třikrát denně. Nejvhodnějším časem sběru lístků je březen až květen.
Proč funguje? Pampeliškové listy se doporučují při zanesených žlučovodech, žlučníku, pročistí i tenké žlučové cesty v játrech, jaterní žlučovody, detoxikují a urychlují trávení.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account