268

A je to tady. Nový semestr, nové předměty a nové úžasné informace o designu. Samozřejmě i další zkoušky, testy a jiné studentské „radosti“, na které prozatím raději nemyslím.  

Tenhle rok je ale jiný. Už od samotného startu se totiž vidím někde jinde. Přesněji někde v přednáškovém sále The Florence Design Academy. Úplně si to umím představit – na oběd si odskočím na pravé italské špagety, při nočním učení popíjím toskánské víno a zobu olivy.

A proč zrovna tahle škola? Nedávno se mi při mé chvilce prokrastinace podařilo narazit na velmi zajímavý článek od radynacestu.cz, kde se právě o této škole píše.

Jak už název napovídá, škola se nachází v krásné Florencii, v srdci jednoho z nejpůvabnějších evropských regionů – Toskánska, v mé milované Itálii. Florencie je jednoznačně na seznamu míst, kde bych chtěla žít delší dobu. Poznat italské historické slohy i moderní design. Nechat se vtáhnout do kreativního víru italského města, které nikdy nespí.

Italský design a nábytek jsou prostě mou srdcovkou, však už jsem se vám svěřila se svou „úchylkou“ v IDW Italia. Moc mě baví to spojení tradice, elegance a inovace.  

Dokonce jsem zjistila, že zde studovala i česká designérka Katerina Kersey, kterou moc obdivuji. Na její práci jsem narazila nejen v seznamu designérů a architektů zabývajících se italským designem. Doporučuji do seznamu nahlédnout, najdete tam úžasné profesionály! Katerina je pro mě doslova designérskou kouzelnicí a před jejím talentem se musím klanět.

A jak jsem si tak o její designérské cestě ve Florencii četla, říkala jsem si, že to chci být jednou i já. Také chci jednou studovat design v Itálii a třeba v budoucnosti spolupracovat právě s firmou IDW Italia (nebyl by to osud?). Samozřejmě vím, že chtít nestačí, a tak jsem začala tím zdánlivě nejjednodušším – začala jsem pilovat angličtinu a italštinu. Na to naštěstí finance nepotřebuji. Jen pevnou vůli.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account