Sport určitě patří k životu každé z nás  a možná by jste si bez něj nedokázali ani život představit.Někdo sportuje jednou týdně nekdo víckrát, ale jak mít sport pohodlnější ? Nejčastěji se ženy aktivně věnují běhu, aerobiku, pilates nebo oblíbenému sportu jménem jóga. Základem všeho je kvalitní sportovní podprsenka. Pokud jste stejně jako já zkoušeli sportovat v klasické podprsence s kosticema, tak víte, že toto není to pravé ořechové. Klasiké podprsenky jsou navrženy pro to aby zpevnily prsa a při fyzické aaktivitě může být pro vás pohyb nepříjemný možná i bolestivý. Proto mám pro Vás několik rad, jak se těmto problémům vyhnout.

Pro ty dámy, které nemají zkušenosti, tak jde o to, že sportovní podprsenka poskytne nejenom pohodlí, ale i oporu a prodyšnost. Výběr sportovní podrpsenky je docela podobný jako u normální. Jde hlavně o velikost, materiál, střih a i design. Vcelku všude platí, že čím větší máte poprsí, tím větší  je pro Vás důležitá opora. Co se velikosti týče, měla by Vám pevně držet ramínka, neměla by škrtit, zařezávat se a neměla by tlačit. Je důležitý i materiál a odolnost, protože musíme počítat s budoucím povolením.

Základní pravidlo, které sedí nejenom na podrpsenky – nakupujte a vybírejte vždy podle typu postavy. Ani u sportovních podprsenek není jen jeden druh a  můžeme je rozdělit do 2 druhů. 1. je kompresní ( tyto podprsenk Vám přednosti přitlačí  k tělu a velikosti jsou řazeny S, M, L, XL) a 2. je nekompresní ( je uzavřou do pevného košíčku a velikosti jsou řazeny klasicky 75B, 85C, 75D). Vodítkem vám při výběru sportovní podprsenky může být i aktivita, které se věnujete.

Je logické, že pro poměrně klidnou jógu bude potřeba jiný model, než pro běhání. Pro nízkonárazové sporty – jóga, pilates – jsou ideální volbou kompresní podprsenky, na které mohou vsadit i ženy s malým poprsím. Naopak pro sporty, které jsou náročnější a rovněž pro ženy se střední a velkou velikostí ňader, doporuji sáhnout po nekompresní podprsence.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account