Ahoj. Zánět močového měchýře je jednoduše řečeno humus a potýká se s ním většina z nás. Tohle je článek pro ty, které to také dlouhodobě trápí a už nevědí, co by zkusily. Nebojte, nakonec něco fakt zabere a vyléčíte se 🙂

                                                                             

Znáte to. Jdete čůrat a najednou řezavá bolest. Za pět minut potřebujete zase, ale moc to nejde a opět se dostaví bolest, přidá se bolest břicha, tak do sebe nalijete litr vody a lichořeřišnicové kapky.. stejně ale druhý den letíte k praktikovi, aby vám předepsal Biseptol. Z Biseptolu (či jiných antibiotik) se vám rozjede hezky kvasinková infekce a letíte na gyndu, protože pálení a svědění se vydržet nedá … a je z toho kolotoč.

Jo, tohle znám až moc dobře. Skoro rok jsem na opakované záněty trpěla, lítala od praktika na gyndu a z gyndy na urologii a z urologie k praktikovi. Dělali mi testy z moči, z krve, výtěry z pochvy, a tak dále, všechno buď negativní anebo věta “No, něco malého jsem našel, ale vaše bolesti a problémy tomu neodpovídají…. skočte si na gyndu/k praktikovi/na urologii…” 

Zkoušela jsem všechno. Na zánět močáku antibiotika, neantibiotika, brusinky, hodně vody, různé doplňky stravy… na gynekologické záněty čípky a krémy na předpis, čípky a krémy bez předpisu, doplnit laktobacily, výplachy, sex s kondomem, sex bez kondomu, zůstat bez sexu, intimní mýdlo s tea tree, intimní mýdlo bez tea tree, lubrikační gel s tea tree… → známe. A to jsem ještě zapomněla na klasické rady typu převlékat si plavky po koupání, hodně pít, neprochladnout, jíst brusinky, po sexu jít čůrat,… To vše jsem zkusila.

 

→ tohle byl můj rok. Ano, skoro rok jsem bojovala s těmito problémy a zkoušela je léčit různými přípravky, nic nezabíralo a za 14 dní jsem problémy měla zase. Někdo tvrdí, že problémy s močovým měchýřem jsou spojeny s psychikou a s tím souhlasím. Můžete si vygooglit obsáhlé texty o tom, s čím je močák spojený, ale všechny blogy a stránky na toto téma se shoduje = problémy ve vztazích a s bydlením. No, zkuste nad tím popřemýšlet, jestli to není i váš problém :). Já mám blbou zkušenost, že když jsem se s bývalým dost pohádala, druhej den hned problémy a kolotoč po doktorech… takže na tom asi něco bude :/

 

Jen taková malá poznámka k té psychice. S bývalým jsme se rozešli, psychiku jsem měla v háji, tak se to samozřejmě projevilo na močáku. Plus přede mnou byly státnice… noooo nemusím vám to asi vysvětlovat, co to s mojí psychikou dělalo.

 

Po nějakém čase mi zůstaly “jen” gynekologické problémy. Ty jsem ale taky řešit musela! Jak jsem psala výše, léky mě zklamaly… nic nepomohlo, výtěry negativní, gynekolog už nervózní, protože nevěděl, co mi je. A když jsem znovu odcházela s receptem na Macmiror, o kterým jsem stejně věděla, že mi nepomůže, rozhodla jsem se už pořádně naštvat a zavolat k jedné homeopatce, která má ordinaci v našem městě.

 

Nebudu to prodlužovat, jedině ona mě fakt zachránila z mýho ročního trápení. Pomohly mi kapičky Gynex, pro mne lék prostě na všechny ženské problémy – jak na zánět močáku, tak i na kvasinky (i když, kdoví, co to bylo). Brala jsem ho podle návodu od homeopatky, bylo to 2x 7 kapiček denně po dobu 3 týdnů, potom týden pauza a znovu. Po Gynexu mi problémy téměř vymizely. Schválně říkám téměř, protože i přes moje nadšení asi po čtyřech týdnech braní Gynexu jsem šla na záchod a … no, co bych říkala. V slzách jsem se schoulila na gauč a nadávala, že mě prostě nikdo nikdy nevyléčí … ALE!! volala jsem znovu homeopatce a ta mi situaci vysvětlila. To, co se stalo, byla tzv. reverzní reakce, což je stav, kdy bylinky vytahují “to špatné” z těla a to se projevuje jako nemoc. Ale nemoc to není, pouze projev – takže jsem s tím ani nešla k lékaři. Obtíže trvaly asi 3 dny maximálně a obešla jsem se bez léků (jen jsem si vzala Algifen na bolest břicha, ale i to si myslím bylo zbytečný). Po nějakém čase jsem byla u homeopatky znovu a po konzultaci mi doporučila ještě Renol na srovnání ledvin. Jeho reverzní reakce byla škrábání v krku – po 1 dni zmizelo.

 

                                                                       

 

Přišlo ještě pár reverzních reakcí. Ale…světe div se – už jsem vyléčená! Takže pokud máte stejnej problém, jako jsem měla já… zkuste i tuhle cestu 😉 

Jaké máte zkušenosti s tímto problémem vy?

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account