Eliptický trenažér je velice povedený fitness stroj, se kterým je hubnutí radost. Jeho hlavní sezóna začíná právě v tomto období, kdy již běh venku není tak příjemnou záležitostí, jako na jaře či v létě. Udržovat se na něm v kondici je však možné po čas celého roku, a to v pohodlí domova.
Jeho další označení je crossový trenažér, nebo anglicky eliptical a na rozdíl od běhu šetří tělo včetně kloubů, které zejména u silnějších osob trpí. Zvládá však kromě simulace běhu také simulování chůze, a dokonce i běhu na lyžích, neboť při cvičení posilujeme kromě spodní části těla také tu horní. Jeho konkurenty jsou běžecký pás a rotoped, ze kterých si bere jen ty nejlepší vlastnosti a kombinuje je v jednom stroji.
Pohodlné a efektivní hubnutí
Trenažér je vhodný pro posílení fyzické kondice, a hlavně pak při redukci tělesné hmotnosti. Široká odborná veřejnost jej doporučuje, vedle plavání, jako ideální prostředek k nastartování a podpoře hubnutí. Při jeho pohybu nohy opisují tvar elipsy, odsud také pojmenování eliptical, a ruce se přirozeně pohybují jako je tomu právě při běhu, nebo při běžeckém lyžování. Díky vzpřímené poloze cvičence je tak pohyb na něm zdravý a přirozený.
Vybírejte podle intenzity cvičení
Eliptických trenažérů je k dostání opravdu spoustu a liší se od sebe nejen výrobcem, ale také podstatnými technickými prvky. Jednodušší základní provedení jsou přirozeně levnější, u modelů s pokročilejší technikou si budete muset připlatit. Pokud na něm budete cvičit zejména sami, postačí některý model z levnější části spektra. Pakliže bude stroj vaším hlavním zdrojem pohybu a bude se na něm střídat celá rodina, je lepší zainvestovat do modelů dražších, které nabídnou i vyšší nosnost. S výběrem eliptického trenažéru také do značné míry pomohou recenze spotřebitelů, nebo nezávislé recenzní weby, které vychází jak z hodnocení spotřebitelů, tak i technických parametrů konkrétních modelů.
V hlavní roli brzdný systém
V začátcích těchto fitness strojů byl nejpopulárnější mechanický brzdný systém, kdy se zátěžové kolo brzdilo mechanicky, typicky brzdným pásem, který se utahováním kolem zátěžového kola staral o ovládání zátěže. V současnosti jsou stále v nabídce, nicméně značně jim konkuruje magnetický brzdný systém. Dnes již není mezi těmito technologiemi velký finanční rozdíl, a proto dává smysl pořídit právě magnetický eliptický trenažér.
Nabízí vyšší komfort v podobě výrazně menší hlučnosti, lepší nastavení zátěže a také intenzivnější zatížení. Ovládání zátěže může mít buďto mechanické, nebo elektronické, které dokáže pracovat s přednastavenými programy. Setkáte se také s hmotnostní zátěžového kola, kde platí, že čím vyšší hmotnost má, tím vyšší zátěže můžete dosáhnout.
Hýčkejte se moderními prvky
Moderní elipticaly kromě kvalitní konstrukce a tichého chodu umí také řadu věcí navíc. Měření tepové frekvence již nabízí mnoho modelů, nicméně část z nich dokáže i automaticky regulovat zátěž tak, abyste se stále nacházeli v ideální tepové frekvenci a zároveň bylo cvičení co nejefektivnější. Příjemným doplňkem je také propojení s tabletem, na kterém si můžete spustit video z běhu po reálných tratích a v pohodlí svého domova se tak doslova proběhnout po celém světe.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account