Zdravím Vás,
 
A je to tu. Již dvanáctý měsíc v kuse Vám vždy k 15. dni v měsíci přináším mnoho řádků a písmenek, které mají hlubší smysl, než si mnozí dokáží připustit. Jednoduše každého z nás obohacují, mě autorku též. Dnes poprvé propojím oba dva druhy inspiro-psaní, kterými Vás/ nás pravidelně zásobuji.

 
1/ OSTRÝ ÚVODNÍ START:
Tady na portálu ŽENYSRO u Evy Vaškové – Čejkové to celé začalo článkem z 18. 3. 2019 o mém projektu E. V. Č. A …. pohybu (na základě knihy: NASTARTUJ DUCHA i TĚLO, jenž jsem vydala k výročí republiky, 2018), kterým žiji celou svou podstatou, kdy hlavní myšlenkou je dostat – celoplošně do všech škol základních – GRAMOTNOST POHYBU, protože INTUITIVNĚ cítím, jak je potřebný, zásadní a důležitý, tento krok. Díky tomu s ním/ tím “prudím” a dám pokoj teprve tehdy až se má vize naplní.

 
ZÁKLADNÍ pohyb VYCHÁZEJÍCÍ z ŘÁDného postoje + sedu:

STOJÍCÍ a SEDÍCÍ SOCHA, který zlepšuje držení těla,

přes DÝCHÁNÍ a s tím i spojené DÝCHÁNÍ vs. MYŠLENKOVÉ POCHODY, jež zajistí lepší psychické rozpoložení až po dvě pozice propojující (MESSENGER a NINJA)

hemisféry a díky tomu mající blahodárný účinek na duševno a spojení intuice s logikou.

Základ pochází z kombinací fyzioterapie a jógy.

ALE pozor, tyto pozice navíc zvládne každý jedinec a jsou bez nutnosti shánět speciální: prostor či oblečení.
K tomu časem ani konzistencí či věkem není ohraničeno!
Proto jsou vhodné i pro seniory, ale prvotně je potřebují děti k celistvému, vše-strannost-nímu vývoji a rozvoji ne jen vytrácející se lidskosti.
 
Vize je snadná:

Učitel vstoupí do třídy, řekne název pozice, ukáže ji a studenti ji/ jej napodobí. Udělají tím blaho sobě, žákům, ale i rodičům, jelikož děti přijdou domů a bude je “děsně” zajímat, zda-li i jejich rodič/ bůh to zvládne.
 
To je více než trojrozměrný přínos. Prevence, která má vychytané všechny “mouchy” a jakákoli škola základní má zájem být PŘÍNOSEM SPOLEČNOSTI obdrží materiály dokonce ZDARMA! Toť můj charitativní přínos společnosti, do kterého se může zapojit každý z Vás, návod na to je. Stačí si (mailem) požádat o heslo – stáhnout manuál

a praktikovat = tedy zlepšovat systém za pochodu, aniž je třeba obr změn, na které (ne)jsme připraveni.

 
Jak s oblibou cituji svého papá, který se mé mamá často v mém dětství ptával: “Cos Ty udělala pro společnost?”

Máte to tedy Vy, každý jedinec, ve svých vlastních rukou, nohou, hlavách.

A stačí tak málo:

informovat, připomínat, oslovit, napsat, stáhnout, praktikovat.

Garance jistoty a lidského pokroku je mnou, ale i s podporou UK, FTVS

a ministerstva zdravotnictví – ZARUČENA.

 
(Ještě vsunu vsuvku, že kamarád – na hlášku mého otce – reagoval:

“No přece porodila Tebe a Tvým prostřednictvím se to – co hlásal – děje, neee.” CHYTRÝ PÁN, MÁ PRAVDU, JEN CO JE PRAVDA 🙂

 
Já k tomu vždy ještě přidávám, že pan Hřebejk, natočil film: “MUSÍME SI POMÁHAT”, název jest VŠEříkající. 3 v 1.

ÚVAHA: Možná mě už dávno mělo napadnout (i když tato doba tomu hraje více do karet) oslovit holky: 3 v 1, kluky z: PARTIČKy jsem již oslovila, ať jsou následování HODni a jejich vtipnou formou natočí spoty (ala dřívější BESIP ukázky), jak na ŘÁDný pohyb, pro ozdravení celé populace.

Věřím, že peníze na to např. v pojišťovnách jsou, co pánové:

Fridrichu,

Kostko,

Kabátku?                                                                                                       Prevence je všeobecně rozšířený – byť BOHUŽEL zatím málo praktikovaný pojem – tady je řešení pro KAŽDÉHO.

Takže stop řečem planým, výmluvám a pojďme se EFEKTIVNĚ HNOUT, tím odstranit bolesti a předejít zbytečně negativním myšlenkám.

A HLAVNĚ ŠETŘÍTE TEN ČAS, O KTERÉM STÁLE HOVOŘÍTE, ŽE VÁM  CH Y B Í

(Třeba každý zpěvák může začít ukázkou pozice, být inspirativní pro své fanoušky, není-liž pravda? Již jsem jich oslovila dost, nyní jsou na tahu oni :). 
Na nás ostatních je to následně předávat, šířit a uskutečňovat.
E. V. Č. A …. – Efektivní Využití Času A …. (má registrační a ochranná známka, stejně jako Wanda Vorlová), ale k tomu přidané slovo: POHYBU je hlavně pro děti, které v dnešní pře-modernizované době sice hravě “hacknou” jakékoli počítačové zařízení, ale při kotrmelci si myslí, že se mluví o krmelci, hvězdu znají již jen z noční oblohy a most max. od P. Kolečka. Smutné. A přitom každá z uvedených pozic má toliko blahodárných účinků, jenže to již NOVÉ děti NEzvládají, až na pár jedinců. (Často protože jim rodiče jdou MÁLO osobním příkladem).

 
Proto je třeba zakomponovat E. V. Č.u DO SYSTÉMU.

 
Ti, co se odváží přímo k praktikování jógy, kéž se nechají zaškolit učitelkou Ing. Blankou Janíčkovou, se kterou se čerstvě znám od konce února,

tedy jsem ji mohla jen těžko uvést v předchozích, doporučovaných

a inspirativních psaních v mých – letošních – deset/ jedenáct-inách).

I když ze svého odborného pohledu to bez ŘÁDné přípravy stěží doporučím začátečníkovi, neboť to je nad jeho síly.

Za poslední měsíc, kdy jsem se rozhodla ze zajímavosti navštívit několik veřejných hodin různých studiových lekcí BODY and MIND,

jsem zažila TŘI ženy, doktorku, inženýrku a kamarádku, které si vyrazily dech a blokly se:
jedna v zádech (po pilatesu),

druhá v lýtku (po jógalatesu),

třetí v tříslu (po fitku).

Když se svíjely bolestí a trpěly, šla jsem kolem = pochopení, navedení co teď a dál, trpělivá péče tedy čas a hlavně prodýchání s konejšivým slovem

a pravdivou otázkou z Pelíšků: KOMU TÍM PROSPĚJÍ?, že takhle makají  = se blokace uvolnila.

Zázrak a samo sebou náHODa, že :)) Ne, zase příležitost se PRO-BUD-IT

a začít každý u sebe. Jinak to již možné není, vážení.

(Za paní doktorku mi přišel poděkovat osobně její fitness trenér, se kterým měla mít hodinu ještě po tom pilatesu, na kterém se blokla.
 
Paní inženýrka mi po poslíčkovi nechala předat květiny a cukrátka.

Milé, ale to NEstačí.
Doufám, že již dámy volaly do nějaké školy a předaly informace.
JE TO OPRAVDU náHODa, ŽE JÁ POTKÁM JE A ONY MĚ?!?
Jasně, že “náááHODa“, jen já to nazývám precizněji = PŘÍLEŽITOST!

Takže bez přípravy dechové a alespoň pozic pohybových:

PÁV a MESSENGER (zabere to 3 minuty života a přinese mnoho pohody), to raději odložte nebo si ublížíte. Proto pomáhám skrze projekt E. V. Č. A …. pohybu = GRAMOTNOST pohybu aneb stavební kámen pro rozpohybování populace, ať následně můžete COKOLI a DOKONCE bez BOLESTÍ.                

POZOR, kdo kouká často na TV, nyní pochopí hlubší a jediný důvod proč jsem našla odvahu a šla se svou kůží na trh přímo do ČESKOSLOVENSKO MÁ TALENT. (Pokud BYCH chtěla slávu, tak s ní rozhodně NEčekám do 40. let, kdy kůže uvadá a vrásky se rojí, neeee, to dá rozum 🙂 ).

KDYBYCH po takové slávě toužila, byla BYCH přijala NÁhodY = příležitosti, které mi od 18 let chodily a bylo jich mnoho. Jenže MĚ TAM VŽDY NĚCO PODSTATNĚ ZÁSADNÍHO CHYBĚLO = onen zmiňovaný hlubší smysl, proč to dělat. Již jej mám a proto to dělám.

Takže Vy chytrolíni :), kteří jste mě osočili, hihi – beru to s nadhledem,

i když se z toho snažím zároveň poučit – na základě zákona o přitažlivosti alias magnetismu.
Každý má právo na svůj názor a vše je informace něco nám sdělující, (kterou se já naštěstí mám plné právo odmítnout sytit, pokud mému nitro dělá zle). Tím pádem odlišný postoj k tomu, co skrze mě přichází zajisté respektuji, jen se ptám: KOMU TÍM PROSPĚLI?).
A že jsem to mohla udělat trochu jinak, fakt zábavněji – ale proč brát práci dalším v pořadí, toť můj úkol přeci není – už vím teď také

neb po bitvě je každý úplný Napoleon a vše se dá VŽDY s postupem

ČASU vylepšit :). PŘÍNOSNÉ TO však BYLO VELMI a to je záSADní. SPOJILO SE SE MNOU NESPOČET OSOB, ŽE TO ZKOUŠEJÍ A POMÁHÁ JIM TO. JÁ SI VIDEO, KDYŽ JEŠTĚ BYLO NA YouTube A MĚLO VELKOU SLEDOVANOST v řadách statisíců – STÁHLA A DOPLNILA o VYSTŘIHANÉ, leč velmi podstatné informace, najdete v odkaze níže. TEDY NECHALA DOPLNIT – NE-JSEM COMPO-MACHR, JAKO osoby, KTERÉ SI NA TO NAJÍMÁM – TÍM I DÁVÁM PROSTOR a možnost VYNIKNOUT DALŠÍM V POŘADÍ, V JINÝCH PROFESÍCH.
A víte co je zajímavé, že video, které jako jedno z mála bylo PŘÍNOSNÉ SPOLEČNOSTI = zmizelo? (Komu pak jsem tím pomyslným úspěchem “šlápla na kuří EGO-oko”?
Hm, ale asi chtějí samostatný pořad, jak mi několik lidí již sdělilo – proč ne – ale… DALŠÍ DŮKAZ, ŽE NÁS MÉDIA SMĚŘUJÍ DO STRACHU A BRÁNÍ NÁM V PŘÍSUNU BLAHA SKRZE JEDNODUCHÝ POHYB, JENŽ MÝM PŘIČINĚNÍM SVĚTLO SVĚTA SPATŘIL a VĚTŠINĚ TO V ZÁSADĚ VYHOVUJE, PROTOŽE SI CHTĚJÍ MÍSTO potřebné ZMĚNY STÁLE JEN STĚŽOVAT. A NEkruťte hlavou, že Vy zrovna ne. Kolikrát denně, týdně, měsíčně jste na něco nadávali, hm? Takže asi tak.
NIKOMU dalšímu – krom mě – NEpřijde alarmující, že není dítě – krom gymnastů a baleťáků, které není zkrácené?!?
Že je každé 5. dítě obézní a 8. aspirantem na astmatika?!?
Co proto každý z Vás děláte??
Jo Vy NEmůžete? Jste na to moc malej pán(í)?
Kecy, sorry a bez jako, jsou to výmluvy!            
Já jsem úplně nikdo ve srovnání s mnohými z Vás a podívejte kolik

už jsem toho za dva roky udělala a mnoho zdarma. Tedy STAČÍ CHTÍT, vše ostatní jsou výmluvy.      
NĚKDO ŘEKNE, ŽE BEZ MOTIVACE, TO NEMÁ SMYSL.

OK, řekněte si co chcete = vše je o komunikaci, pokusím se z(a)jistit.

Když zařídíme bude každý spokojeně motivován a přínosem celé populaci a to je to, oč tu celou dobu běží.
UŽ SI ROZUMÍME? JEŠTĚ NE? A NEBO JEN neCHCETE? = Poté se ptám PROČ?
Těžko může každý chodit denně na fyzioterapii či rehabilitaci. Proto kudy chodím, tudy ŠÍŘÍM osvětu GRAMOTNOSTI POHYBU viz můj YouTube kanál Wanda Vorlová. (Dle mého názoru jediné co pomůže v krizích.) Když se více lidí místo ZAOBÍRÁNÍM SE obav a sytěním se jimi, budou raději ZAHLCOVAT prevencí a jeho stálým přínosem, věřte, že nám všem začne být o dost lépe. Ale každý jsme strůjcem svého štěstí.

JEN JE TŘEBA PŘIPOMENOUT NEJSILNĚJŠÍ ZÁKON, KTERÝM JEST PŘITAŽLIVOST, onen magnetismus.

Takže: Děláte toho dost proto, ať je Vám a vašemu okolí lépe?      
TEST:
Schválně, kolikrát jste za tento týden řekli slova či spojení: koronavirus, epidemie, mám strach, je to děs … atd.?
A kolikrát jste se protáhli, uvolnili, za-stabilizovali a mysleli pozitivně

či někoho pochválili?
 
(Co zaléváme = to sílí a následně i může kvést.)
Já již svůj PŘÍNOS světu ukázala a pilně v něm pokračuji.

Nyní je řada i na Vás s ním postupně začít pomáhat, ať se šíří a K.LID:ně

i rychleji než …………
Opravdu Vám ŽIVOT S BOLESTÍ a STRESEM, ŽE NENÍ DOSTATEK ČASU, VYHOVUJE? Pokud ne, tady je návod, vualá, kniha: NASTARTUJ DUCHA i TĚLO.
Telefon do ruky a volat učitelům, ředitelům, trenérům, chůvám, hlídajícím prarodičům a hlavně sami začít a vytrvat.
 
2/ “INSPIRATIVNÍ” STŘEDOVÁ STAŤ má (A) i našich CELEBRIT (B):
A/
Kolik ještě signálů Vaše tělo, hlava, smysly musí vydat, vytvořit, poslat ať se proberete, probudíte a vrátíte se dovnitř, do nitra z venku?
Něco málo z logické psychosomatiky:

lehká bolest je varování – UŽ NENÍ MOŽNÉ VNÍMAT A CÍTIT, tak tady máte ztuhlost. Nic, TĚŽKO chápete? Tak větší bolest – přímo onu slabou schopnost, onu neMOC. Na to už jsme – jako lidstvo – též vybaveno, jsme “chytří”, honem tělu poskytneme lek (když na sebe necháme bafnout, často to vyjde podobně a ještě laciněji, ale rozumím, vždyť (ne)máme čas marodit, musíme makat, vydělávat = na co? Na ty leky?!?)  Proč se nám vždy líbilo u babiček a dědečků, vzpomínáte? Ne? Byl tam k-lid a poHODa. Naštěstí tam chyběl ten onen každodenní stres a shon, že není NA NĚCO čas.
Je to stále slabý signál, malá informace? Ok, ještě jinak: co zasadím, to sklidím. Už Vám bliklo? Pokud se tedy chováme nešetrně k přírodě a okolí a i lidem (jednotlivě i hromadně), někde se to ZÁKONITĚ musí projevit, není zbytí.
Zda-li jsme hluší k sobě, asi nám NEbude zcela hej. Atd., atp.
Takže NÁVOD, má oblíbená činnost aneb něco málo z mé práce:
na chvilku se zastavme a zeptejme se sami sebe:

CO MI TO MÁ ŘÍCT?

PROČ SE MI NE/ DAŘÍ? JAK JE MOŽNÉ, ŽE SE TAM NENÍ MOŽNÉ DOPRAVIT? PROČ MI NA TO CHYBÍ CHUŤ? CO MI TO PŘINESE? JAKÉ MÁM POCITY, KDYŽ TO ČI ONO DĚLÁM?
Na 15 min. se kdekoli uvelebte a pojďte si dát ruce do nějaké pozice

z prstové jógy, já ji dělám denně (dobře dle návodu Olgy Krumlovské a
její knihy: JÓGA PRSTŮ), ale toliko po Vás DNES (tedy vždy a denně) chtít NEbudu, už Vás začínám šetřit, naložila jsem Vám dost ihned z kraje 🙂 ). Stačí si DNES (tedy vždy a denně) vybrat vlastní pozici. Zavřít oči a setrvat.
Pokud usnete = jste unaveni.
Jestli se Vám bude odehrávat příběh = pozorujte ho.
Pokud jste v panice = co vše musíte, a že NEstíháte, jste to právě Vy, kdo je ŠKODIČ a ZRYCHLOVAČ, přesně Vy se máte (u/vy/z)K-LID-nit, zvolnit, zaSTAVit.
Pojďte se nechat kolébat vlastním dechem a myšlenkami takto:
NÁDECH = představte si ho jako když pozorujete přicházející vlnu na moři

a

VÝDECH = kdy to šplouchne a vlnka se rozplyne, odejde, zmizí a následuje další..
Zrelaxovaní? Ne. Poté jděte zalehnout na déle. UŽ DLOUHO TO POTŘEBUJETE, PROTO DĚLÁTE CHYBY a díky tomu vaše tělo volá o pomoc, zastavuje Vás prostřednictvím “náHOD“, na které někteří podrážděně reagujete: “Proč zrovna já mám takovou smůlu” a nebo přidáte: “a ta koza Wanda má snad štěstí, fakt NEchápu!” Já ano, umím – ne jen sobě – naslouchat *heart**enzo* (Ať už tím JAKKOLI Vaše ega pobouřím. Ale třeba to je “cesta”, že se proberete. Kdo ví…)
Pro ty z Vás, kteří mají stále pocit, že plýtvám vaším drahocenným časem – informace: NE – POSTRADATELNÝCH SUPERMANŮ A WONDER WOMANs JE PLNÝ KRCHOV, SPĚCHÁTE ZA NIMI? 🙂
Jsou to všechno opatření, dopisuji na to druhou knihu, které nám prostřednictvím neMOCí, NEzdarů, ztrát, neHOD a úrazů přicházejí. Pokud je neCHCEME vnímat, zastavit se a ne-dej bože je řešit, často přijde toto: kašel, rýma u nás samotných, poté u milovaných poloviček. STÁLE NIC?!? N E – CH Á P E M E, TAK info přijde přes to malé dítě a to už se snad ZASTAVÍME a uděláme tu potřebnou z m ě n u = aneb jediné co je trvalé. Byť to může znít, jako překladatelský oříšek, že ano 🙂 Je to jediná jistota, kterou všichni máme!
 
B/
Pár ukázek, PŘÍKLADŮ, jak naše celebrita k “neHODě náHODou” přišla, ovšem, jestli se z toho poučila, ví jen ona sama. To, že jí to má zastavit, min. přibrzdit, je snad již jasné:
“Popáleniny 2. stupně = Kamila Nývltová si opařila prsa” = ve videu se navíc přizná, že se jí úrazy dějí nyní stále, myslí si, že je NEšika. = Proč tak málo chápe (stále ještě tápe) poskytovanou informaci, že má zvolnit tempo?!?
 
“Dagmar Havlová ztratila vědomí: Jako malá smrt, píše bývalá první dáma” = (Znám jí osobně a vím, jak senzitivní a vnímavá je, byť má i obr tah na branku a umí zabrat). FAKT NEchápou lidé kolem, i ona sama, že už je třeba ubrat a přestat ji/ se přetěžovat? Začít pozvolna předávat duchovno?
 
Heidi Janků zrušená vystoupení vítá, přivodila si NEpříjemný úraz”= No, ještě aby to ONA NEchápala, když tolik vystoupení s mnoha empatickými subjekty měla. HURÁ, konečně jedna příznivá zpráva. I když příště ještě lépe jí sdělit před potřebou úrazu.
– články na Super.cz.
 
3/ RECEPTOVÝ ZÁVĚR:
No a konečně něco příjemného, tedy převážně pro milovníky krup a nebo ne tradičních spojení, která jsou velmi chutná a prospěšná zároveň, a navíc se obejdou bez cesty přes oceán, jsou NAŠE, místní, domácí.
Kroupy mají mnoho výhod, o těch už psali jiní.
Každý je asi známe nejčastěji v jelitech a polévkách.
Ale co z nich udělat rizoto na italský způsob? Ne zcela dávno jsem to zkusila a moc jsem si pochutnala a ne jen já :). Představte si špagety ALIO OLIO a jen vyměňte těstoviny za kroupy.
A co zbude, z toho si udělejte třeba s přidáním navíc vajíčka ještě styl CARBONARA, také super chutné.
A dá se z nich čarovat i pro pokrmy sladké. Znáte takovou tu rýži v kelímcích s nějakou příchutí, jak na ni dělá reklamu medvěd? Už ji prodávají i jiné značky a většině chutná. Místo rýže dejte kroupy a oslaďte dle chuti (melasou, marmeládou, medem, čokoládou, arašídovým máslem, ovocem, skořicí, kakaem, Nutellou… atd.)
Fantasie je bez limitů. Oblíbený recept = jen vyměňte základní surovinu.
Samo sebou doporučuji kroupy namočit do vody na (k-LID-ně i přes noc, minimálně však hodinu), vodou zalít kytky či toaletu a v nové vodě teprve uvařit. Následně na másle (pokud Vám chybí, tak na oleji, ale není to 100% nejchutnější) restovat a poté již jen přidáváte ingredience Vámi zvolené. Dobrou chuť.
Loučím se s těmito slovy…
Krásné dny, které nám přinášejí přesně to, čím se živíme a co podporujeme. Tedy co zaléváme = to sílí a následně i kvete. (Kdo v celém článku vidí pozitivum a již přidal ruku k dílu = bravo. Koho napadla jakákoli myšlenka negativní během čtení = je aspirant na mé služby, min. knihou poskytnuté. Do třetice ti, kteří jen přikyvují a nic a ještě si jen stěžují, jsou abonenti na nákazu jakoukoli, neboť škodí většině. A planeta je chytrá, ví čeho/ koho se zbavit, i když to možná může vyznít krutě. (Převážně pro naše – často – nabobtnalá ega.) Ale – ruku na srdce – je VŮBEC možné, ať má PRAVDA přídavné jméno … ať už ta informace přichází od/kud-koho/koli??! 🙂
Mé přání:

Více vědomého bytí a smysluplných akcí s následnou přínosnou reakcí

a řádným výsledkem.
Všem oslavencům jen to nejlepší, v tento narozeninový den: i včetně Michelle Š.a jejího tatínka *wine**gift* (Ty smilíky jsou cíleně takto dané 🙂 ) + jmeninový den našim Idám.
Dalšího – možná jemnějšího psaní – se dočkáte, pokud si do 15. 4. 2020 počkáte.
S velkou úctou a pokorou ke všem, i když to tak není patrné EGAŘŮM
Vaše Wanda Vorlová (Vanda, Wanda, E. V. Č. A …., Vorlová, Slavíková aneb jak mě znáte či brzy poznáte
Ps: Nějaké překlepy? 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account