Že je rybí olej skvělým pomocníkem, jak posílit imunitu i celkové zdraví, víme všichni už od dětství, kdy nám ho babičky zkoušely vnutit a setkaly se s odporem. Dnes by to měly jednodušší: Existuje totiž rybí olej s citronovou příchutí, jehož chuť chválí i kuchaři s michelinskou hvězdou.
Přestože jsou výrobky tradiční norské značky Möller’s založeny na obsahu rybího oleje, soustředí se i na chuť svých produktů, aby je mohl konzumovat každý, včetně dětí. Jedna z nejstarších norských firem dokonce získala prestižní ocenění za „Výjimečnou chuť“ od Mezinárodního institutu chuti a kvality v Bruselu (ITQI), v jejíž porotě sedí dokonce i kuchaři ocenění Michelinskou hvězdou.
Nyní je rybí olej ještě o něco lepší – u Möller’s mu totiž dodali citronovou příchuť. Stále přitom platí, že je skvělým zdrojem omega 3 mastných kyselin, ale také vitaminů A, D a také E. Společně tak posilují obranyschopnost organismu, podporují činnost srdce i mozku, chrání kosti, zuby i zrak a chrání buňky před oxidativním stresem.
Möller’s rybí olej s citronovou příchutí koupíte v lékárnách za 299 Kč. Doporučuje se 1 lžička denně.
O omega 3 mastných kyselinách
 „EPA a DHA (případně tuky z mořských ryb) Mají pozitivní vliv na imunitní systém, kardiovaskulární systém a také podporují zdravý vývoj kostí. Organismus je neumí sám vyrábět v dostatečném množství, a tak je třeba mu je dodávat. Protože skvělým zdrojem omega 3 mastných kyselin je rybí olej, doporučuje se jeho každodenní konzumace dospělým i dětem. Tyto zdraví prospěšné látky totiž také zajišťují správné fungování mozku a mají vliv i na správný vývoj kognitivních funkcí,“ popisuje RNDr. Pavel Suchánek, výzkumný a vývojový pracovník Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM).
O vitaminu A a D
Rybí olej je rovněž bohatý na vitaminy A a D. „Oba podporují funkci imunitního systému, vitamin D navíc zajišťuje zdraví zubů a kostí. Vitamin D si tělo umí samo vytvářet, nicméně potřebuje k tomu dostatečné množství přímého slunečního záření. Protože ho v českých podmínkách není vždy dost, je dobré vytvořit tělu jeho dostatečnou zásobu. V současné době se velmi zdůrazňuje prospěšný a zesilující efekt působení na lidské zdraví kombinace vitaminu D právě s tuky z mořských ryb. Vitamin A pak podporuje fungování zraku,“ vysvětluje RNDr. Pavel Suchánek.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account