Trenér, resp. trenérka roku 2015, trenérka kulturistiky II. třídy, DNS (Dynamická Neuromuskulární Stabilizace) certifikovaný trenér, TRX instruktor, také výživová poradkyně a absolventka Jihočeské univerzity, oboru rehabilitační péče o postižené děti, dospělé a staré osoby. To vše je Lea Vršecká, dvojnásobná maminka, sympatická a profesionální trenérka, která vám nebude věšet bulíky na nos.
Vyplývá to ze zajímavého rozhovoru, který Lea poskytla serveru Slimming.cz.
Diety. Jak to s nimi vlastně je?
V rozhovoru s Leou se mj. dozvíte, že:
Čím je dieta radikálnější, čím více člověka omezuje, tím je nebezpečnější.
Je to pochopitelné, hrozí totiž situace, kdy budou chybět některé ze základních živin. To je důvod, proč je i v případě hubnutí a tvarování postavy základem pravidelná a rozumná strava. Lea je také propagátorkou zdravé snídaně, bez které si nedokáže představit svůj den.
A jak by taková snídaně měla vypadat?
Pro inspiraci jsem zapátrala na serveru Prodetox.cz, kde na základě informací od odborníků popisují zdravou snídani takto:

  Zdravá snídaně tvoří 20 – 25 % z celkového denního energetického příjmu.
  Zdravá snídaně by měla obsahovat všechny tři základní živiny, a to v poměru 55 % – sacharidy, 30 % – tuky a 15 % – bílkoviny.
  Zdravá snídaně samozřejmě nenabízí jenom makroživiny, ale také mikroživiny, tedy vitamíny a minerály. Jejich nejhodnotnějším zdrojem je přitom ovoce a zelenina.
  Zdravá snídaně doplňuje také tekutiny, které mohou po noci organismu chybět. Pitný režim je samozřejmostí během celého dne.

 

Inspirace pro zdravou snídani:

  celozrnné pečivo + mléčné výrobky (sýr, tvaroh, žervé), kvalitní šunka, zelenina
  celozrnné pečivo + vejce + bylinky + zelenina
  müsli z ovesných vloček + oříšky a semínka + ovoce + rostlinné mléko
  ovesná kaše + oříšky + ovoce (obdobně jáhlová nebo rýžová kaše)
  smoothie z ovoce, oříšků, semínek, rostlinného mléka apod.

Fitness jako životní styl
Ještě jednou upozorňuji na zajímavý rozhovor s fitness trenérkou Leou Vršeckou, kde se také dozvíte, jak se Lea k fitness vůbec dostala. Popisuje, že již jako malá si díky akčnímu tátovi hrála s činkami místo panenek. Na druhé straně také přiznává, že ještě na vysoké měla postavu typu „krev a mlíko“ a k fitness se dostala až po vysoké.
Nyní je fitness nejenom koníčkem, ale také profesí a stylem života. Lea upozorňuje, že nejde jenom o postavu a atraktivní vzhled, ale především o radost z pohybu a také zdraví.
Jak cvičit? Jak být fit?
Rozhovor s fitness trenérkou by nebyl úplný, kdyby se neobjevila otázka typu Jak cvičit.
Lea doporučuje především postupné změny, aby tělo mělo čas na regeneraci. Pokud člověk neměl žádný pohyb a najednou začne cvičit téměř každý den v týdnu, je to pro tělo příliš velká zátěž, chybí regenerace.
Chce to především trpělivost, umět si počkat na výsledky, které se v rozumném dávkování sportu a zdravé stravy dostaví u většiny klientů asi po měsíci. Tělo si jednoduše musí zvyknout, že najednou je něco jinak, s pohybem i se stravou.
Nic se nemá přehánět, ani se cvičením. Samozřejmě je špatně nedělat vůbec nic, tělu však neprospívá ani extrémní zátěž. Zejména u mladých lidí, dívek i hochů se snadno pokus o zdravější životní styl zvrhne do psychických problémů, nepřiměřené tělesné zátěže, užívání anabolických steroidů nebo poruch příjmu potravy.
Lea Vršecká je empatická žena s rozumným přístupem, která své poznatky a dlouholeté zkušenosti předává nejenom prostřednictvím rozhovoru. Nejenže pomáhá lidem přímo jako trenérka, ale pro širší veřejnost tvoří také videa s návody na cvičení. Využijte toho a pusťte se do cvičení s Leou. Cvičit můžete doma. Nepotřebujete nic, jenom vůli chtít!*enzo*
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account