Diety jsou noční můrou většiny z nás, kteří jsme se o ni pokoušeli už několikrát a stále bezvýsledně. Pár kil se nám podaří shodit, ale většinou se zase rychle vrátí zpět. Kde děláme chybu? Možná jste zatím žádnou dietu nevyzkoušeli nebo nevíte, jak na ni. Nadbytečných kil se však můžeme zbavit jednoduše. 

Nehledejte v lékárnách žádné zaručené tobolky či čaje na hubnutí a neuvažujte ani o finančně nákladné liposukci. Nejspolehlivější metodou při shazování kil a udržení váhy je pravidelný pohyb. Objevte v sobě pevnou vůli a alespoň obden věnujte hodinu volného času pouze sobě a svému tělu. Zkuste procházku svižnou chůzí, běhejte, jezděte na kole, skákejte přes švihadlo, setřete prach z rotopedu a začněte ho využívat nebo zkuste hodinku cvičení ve fitcentru. Každý pohyb se počítá a nejen, že shodíte nějaké to kilo, ale budete také plni energie a dobré nálady. A nezapomeňte na konzumaci syrové zeleniny a dostatek pití vody, především neperlivé.
Žebříček nejhorších diet:
Třetí místo – Bodová dieta
Název diety určitě nespočívá v heslu, co vidím, to zbodnu. Každá potravina má podle této formy určitý počet bodů. Denní příjem těchto bodů se musí dodržovat bez ohledu na to, jakou tělesnou stavbu máte a kolik energie vaše tělo potřebuje pro správné fungování. Zkonzumovaný počet bodů za jeden den přitom nesmí přesáhnout 22. Pokud se tedy rozhodnete, že máte chuť na kousek dortu a kávu, přišli jste rázem o třetinu bodů a většinu dne budete muset hladovět.

Druhé místo – Atkinsova dieta
Jedna z nejzákeřnějších diet, která se objevuje v různých časopisech či na internetových stránkách. Její princip spočívá v konzumaci především tučných potravin a například ovoce a zelenina je zde úplně opominuta. V zásadě se jí tedy především maso, vejce, ryby, sýry a spousta tuku. Zakázáno je jíst potraviny, které obsahují sacharidy (tedy cukry), mezi něž patří třeba těstoviny, pečivo, rýže, brambory, obiloviny a cereálie. Nesmí se sladit, pít alkohol a slazené nápoje, dovoleno není ani pití kávy. Pro naše tělo je to cesta do pekla. Játra nestíhají takové množství tuku zpracovat a může dojít k jejich selhání. Dále tím trpí cévy a další důležité orgány.

První místo – Hladovka
Hladovka je nejhorší možná dieta, pro kterou se můžete rozhodnout. Jednodenní hladovka nikomu neublíží, ale ani nepomůže. Dlouhodobá hladovka (více než 3 dny) tělu skutečně neprospívá a tělo ztrácí důležité minerály a vitamíny. Navíc budete bez energie a podrážděná nálada vám den rozhodně nezpříjemní. Hladovka se může držet pouze tehdy, chcete-li ji využít například k detoxikaci organismu (nejméně 36 hodin, nejdéle 3 dny). Pro shazování nadbytečných kil není ale vůbec vhodná. Při držení hladovky sice shodíte, ale kromě zdravotních potíží vás po nějaké době čeká v lepším případě původní váha, v tom horším případě i několik kilogramů navíc. 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account