Život je pohyb. Je nutné se hýbat. Snad není lepší doba na zahájení aktivního přístupu k životu než začátek nového roku. Sportů je mnoho a jsou stále zábavnější. Vyzkoušela jsem jednu horkou novinku pod názvem bungee workout.

Co je bungee workout?

Je to nový druh sportu, který vznikl v roce 2016 v Thajsku. V Evropě jsou zatím dvě pobočky. Jedna ve Španělsku a druhá v Praze. Je pouze otázkou času, kdy se tato mánie rozletí i do jiných zemí, protože létat na lanech je opravdu zábavné. Jako bonus spálíte pořádnou dávku kalorií a posílíte celé tělo. Tento sport není náročný. Už na první lekci zvládnete základní skoky a lety, skamarádíte se s lanem, ke kterému jste celou dobu připoutáni. Je to hlavně o technice, pak už jenom skáčete, létáte, tančíte, no prostě se dobře bavíte.
Před začátkem cvičení dostanete na sebe speciální krátké kalhoty, které si natáhnete na legíny. Na to si obléknete postroj, instruktorka vám pomůže správně nastavit popruhy kolem hýždí a připne vám zezadu k postroji pružné lano. Cvičí se naboso. Celou dobu tréninku posilujete s váhou vlastního těla. Výhodou tohoto sportu je, že zapojujete do cvičení bederní oblast, která trpí hlavně při sedavém zaměstnání. Díky odpružené podlaze a lanu nenamáháte ani kolena. Lekce jsou rozděleny podle zaměření. Můžete si vybrat zda chcete spíše posilovat, skákat nebo se zaměřit na rehabilitační stránku své páteře. Cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie. Je vhodné i pro lidi, kteří kvůli kolenům nemohou běhat či skákat.

Moje dojmy

Mám obecně ráda pohyb, který je zároveň zábavou a dá se u toho pořádně zasmát. Takže, když jsem viděla reklamu na tento sport hned mě to nadchlo. Trvalo mi chvíli než jsem začala důvěřovat lanu a přestala se bát pořádně skákat do dálky. Protože čím větší sílu dáte do pohybu, o to více vám pak lano pomůže vrátit se zpět. Díky perfektní instruktorce jsme všichni zvládli techniku ​​skoků a pak to už šlo snadno. Byla to pořádná zábava i posilovna zároveň. Po hodině ze mě tekl pot. Dělali jsme přestávky na pití a dalo se to v pohodě celé udýchát. Dělají se tam prudké a rychlé pohyby, takže někdo s nízkým tlakem by s tím mohl mít trochu problém a mohla by se mu točit hlava. Další věc jsou popruhy, člověk na to není zvyklý a může to dost tlačit, ale i pro tyto případy existuje řešení. Dá se to pěkně vypolstrovať, aby bylo cvičení příjemné a pohodlné. Užila jsem si to velmi, druhý den mě bolely ruce. No je pravda, že více dřepuji než klikuji.
Podívejte se na video, ať víte, jak to vypadá v praxi
https://www.youtube.com/watch?v=DT-mUE5576o
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account