Sluneční paprsky na mě působí jako ten nejlepší životabudič. Přesto se cítím po zimě unavená a bez energie. Nedávno jsme s kamarádkou začaly běhat, nicméně dostat se do kondice, to bude ještě fuška. „A co zkusit nějaké vitamíny?“, říkám si. Kromě pestré stravy je vhodné užívat také komplexní doplněk stravy. Jenže jaký vybrat?
Jak doplnit béčko?
Když se mě někdo zeptá, jaké vitamíny znám, zpravidla si hned vybavím vitamíny skupiny B. Jsou velmi důležité jak pro fyzickou, tak pro psychickou kondici.
Napadá mě hned otázka: „Když jím pestrou stravu, jak je možné, že mi vitamín B v těle chybí?“ Na to je snadná odpověď. Náš organismus si tyto vitamíny neumí vytvořit, a s výjimkou vitamínu B12, ani ukládat. Vyváženým jídelníčkem jej samozřejmě můžeme doplňovat. Nachází se především v pivovarských kvasnicích, v játrech, rybách a vejcích. Velkou část vitamínu B obsahují také ořechy. Jenže jich často nejím tolik, kolik je potřeba. Naštěstí můžeme vybírat také z doplňků stravy.
Zvýšenou dávku vitamínu B potřebujeme zejména v těchto případech:
–          Stresové období
–          Rekonvalescence po nemoci
–          Při dlouhodobém pocitu únavy či syndromu vyhoření
–          Při nevyváženém jídelníčku (diety, nepravidelné stravování)
Doplněk stravy je v případě vitamínů skupiny B, především vitamínu B12, vhodným zdrojem také pro vegany a vegetariány.
Není béčko jako béčko
Asi vás stejně jako mě napadne pouze jeden vitamín B – zkrátka béčko. Jenže pravda je taková, že každý z vitamínů skupiny B má své označení i jinou roli pro náš organismus. Tak například B1 známý jako thiamin ovlivňuje metabolismus. Vitamíny B2 – riboflavin, B3 – niacin a B7 – biotin mají skvělé účinky především v souvislosti s krásnou a zdravou pletí.
Vitamíny skupiny B jsou důležité i pro naši duševní pohodu a dobrou náladu. K ní přispívá například B6, tedy pyridoxin, který má příznivý vliv i na imunitní systém. Nesmíme zapomenout ani na B12 zvaný též cobalamin, který naše tělo potřebuje například pro krvetvorbu a stavbu buněk.
Moderní B-komplex aneb „Béčko“, jak ho neznáte
Jenže já tak nerada polykám tabletky. Existuje i jiné řešení?
Šest základních vitamínů skupiny B, tedy B1, B2, B3, B6, B7 a B12, které jsou nezbytné pro fungování lidského organismu, si lze dopřát v podobě nového tekutého a velmi chutného doplňku stravy Floradix® Vitamin-B-komplex. Tekutá forma je pro řadu z nás příjemnější než polykání tablet, především ale přispívá k lepší vstřebatelnosti obsažených látek.

Jaké jsou hlavní přednosti tohoto produktu?
–          Komplexní doplněk stravy
–          Obsahuje řadu dalších látek, které jsou prospěšné pro naše tělo
–          Přírodní složení – výtažky z bylin, ovocné šťávy
–          Lahodná chuť

Povzbuzení organismu podporují složky guarana a zelený čaj. Přípravek neobsahuje alkohol, laktózu, lepek, konzervační látky ani barviva. To ocení především zastánci veganské a vegetariánské výživy. Více informací najdete na www.salushaus.cz
A co vy milé dámy, máte nějaké osvědčené životabudiče, které pomohou proti únavě?
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account