Ekologie a zodpovědný přístup k životu jsou velké téma, které se řeší i v českém šoubyznysu Už dávno se ale v tomto ohledu nespokojíme jen s tříděním odpadu a odmítáním jednorázových plastů. Zdá se, že české herečky jdou ještě dál a začínají ekologicky i cestovat.
U herečky a cestovatelky Terezy Ramby, která je dlouhodobě známá tím, že se snaží minimalizovat svoji uhlíkovou stopu a třeba i kousky ze své módní kolekce šije udržitelným způsobem, není žádný div, že prodala svoje staré auto se spotřebou přesahující 10 litrů, a raději začala svoji rodinu vozit hybridním Lexusem NX.
Když totiž jezdíte hybridem, znamená to, že můžete až 70 procent času jezdit na elektřinu, ale přitom nemusíte auto dobíjet ze sítě elektřinou, která se možná rovněž vyrábí z fosilních paliv, čili není tak úplně šetrná k planetě. Hybridní pohon si totiž elektřinu vyrábí sám z energie, která přirozeně vzniká při brzdění.
Stejně zodpovědně už přemýšlí také herečka Hana Vagnerová, která od začátku letošního roku jezdí hybridním Lexusem UX ze showroomu Lexus Průhonice. To Lucie Benešová, hvězda seriálu Slunečná, je věrná uvědomělé japonské značce už spoustu let a letos jen v pražské Toyotě Tsusho vyměnila svoji starou Toyotu RAV4 za novější a samozřejmě také hybridní verzi nejprodávanějšího SUV na světě.
Auto budoucnosti už si vyzkoušela i Anna Polívková, i když zatím jen ve filmu Po čem muži touží 2. Hlavní hrdinka Irena Kopáčová, kterou Anna ztvárnila, totiž ve filmu jezdí nepřehlédnutelným městským modelem s odvážným designem. Je jím Toyota C-HR, která se opět díky hybridnímu pohonu dokáže po městě pohybovat se spotřebou 4 litry na 100 kilometrů.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account