Trápí vás časté bolesti hlavy nebo bolesti zad? Nepřehlížejte varovné signály, které k vám tělo vysílá. Pravidelné cvičení pilates eliminuje bolesti zad a navozuje fyzickou rovnováhu.
Pilates je metoda cvičení, která navozuje rovnováhu těla a mysli pomocí stabilizace povrchového i hlubokého svalstva a správné techniky dýchání. Smyslem pilates je stabilizace a podpora středu těla takovým způsobem, aby orgány a kostra těla byly ve vzájemné rovnováze.
 
1. Zpevnění svalů pánevního dna
Pánevní dno je součástí hlubokého stabilizačního systému bederní páteře. Nesprávná funkce pánevního dna může způsobit nejen potíže s bolestmi zad, ale také problémy s únikem moči. S únikem moči má zkušenost více jak 30 % žen. Techniky pilates zpevňují svaly pánevního dna, čímž dochází nejen k podpoře bederní páteře, ale také k  prevenci před nepříjemným únikem moči.
 
2. Zpevnění pohybového aparátu
Pilates zpevňuje nejen hýžďové, břišní a zádové svalstvo, ale i hluboko uložené vnitřní svaly, které obklopují dutinu břišní. Cvičení posiluje vzájemnou souhru těchto svalů a zajišťuje tak správnou podporu celému pohybovému aparátu.
 
3. Úleva od bolestí krční páteře
Krční páteř je během dne nejvíce přetěžována. Nezdravým životním stylem svaly okolo krční páteře tuhnou, což způsobuje různě intenzivní bolesti hlavy. Pravidelným cvičením dochází k uvolnění ztuhlého svalstva v oblasti šíje. 
 
4. Relaxace a boj proti stresu
V neposlední řadě je pilates také vhodným nástrojem k uvolnění mysli a odbourání napětí z běžného dne. Koordinací dýchání se zaměřováním se na jednotlivé části těla dochází k uvolňování mysli, čímž se zmírňuje účinek stresových hormonů a naopak dochází k uvolňování endorfinu nazývaného také jako „hormon štěstí“.
 
5. Podpora zdravého sebevědomí
Nejenže se pravidelným cvičením budete cítit zdravotně lépe, ale také budete pozorovat změny na své postavě, které vám pomohou posílit důvěru v sebe samotnou.*heart*

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account