My ženy chceme být krásné a zdravé. Často však více pečujeme o svůj zevnějšek a na určité důležité věci zapomínáme. Jaké jsou zásady správné intimní hygieny? Věřte, že pouhé mýdlo rozhodně nestačí.
1. Používejte pouze přípravky určené k intimní hygieně
Správná intimní hygiena je důležitá nejen pro dospělé ženy, ale také pro dívky od předškolního věku. Měly bychom tedy již malým holčičkám vysvětlit, jak je důležité o sebe pečovat. Důkladná hygiena intimních partií chrání a udržuje rovnováhu vaginální flóry.
K tomuto tématu se vyjádřila také gynekoložka MUDr. Klára Braunová. „Speciální prostředky pro intimní hygienu jsou oproti mýdlu s výhodou  používány v každém věku ženy. Obsažené látky pomáhají zamezit vstupu  škodlivých mikroorganismů do poševního prostředí, udržují kyselé prostředí pochvy a některé obsažené látky  snižují vysychání pochvy a zlepšují poševní komfort,“ vysvětluje.
2. Preferujte sprchu před vanou
Také se ráda koupete ve vaně? Je to úžasná relaxace. Ale nic by se nemělo přehánět. Pro intimní hygienu je vhodnější preferovat sprchu před vanou. A už vůbec bychom neměly používat k otírání intimních partií houbičky či žínky. Sprchu si vždy dopřejte také po pohlavním styku.
3. Hygiena po koupání ve veřejných prostorech
Veřejná koupaliště a bazény skrývají potencionální riziko různých infekcí. Předejít jim můžete tím, že se ihned po koupání důkladně osprchujete včetně intimních partií.
4. Péče o intimní partie začíná od narození
Maminky by se měly naučit správně pečovat o intimní partie svých dcer již od narození. Při každodenní koupeli je třeba lehce oddálit stydké pysky od sebe a jemně je očistit včetně oblasti poševního vchodu. Preferujte vodu před hygienickými ubrousky. Odborníci také upozorňují na to, že je důležité genitálie oplachovat od vyústění močové trubice směrem ke konečníku, nikoliv opačně. Stejnou zásadu bychom měly dodržovat také v dospělosti.

Opomíjení těchto hygienických zásad může vést k výrazným zdravotním problémům.
Správná intimní péče přinese „ovoce“
Všechny tyto informace jsou poměrně známé, přesto mnoho žen netuší, jak s nimi přesně naložit. Abych to tedy celé shrnula. Intimní hygienu je třeba začít pečlivě dodržovat již od dětství, ideálně od tří let věku holčiček po celý život.
Na trhu je mnoho přípravků, které jsou určeny k péči o intimní partie. Jako skvělý tip přinášíme produkt GYNELLA Intimate. Jde o ryze český výrobek, který nabízí společnost Heaton. Všechny produkty mají speciálně upravené pH pro ženy a dívky. Navíc neobsahují barviva a jsou dermatologicky testovány.

Vaginální infekce potrápí za život každou z nás. Určitě ten nepříjemný pocit dobře znáte. Proto není na škodu zkusit dodržovat tyto pravidla a vyzkoušet opravdu kvalitní intimní přípravky.
Produkty GYNELLA můžete zakoupit ZDE.
 PS: Testujte s námi produkty Gynella ZDE.
 
Zdroj úvodní fotky: georgerudy © 123RF.com
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account