Trápí vás častá únava? Vstáváte ráno unavení a odpoledne se těšíte, až budete moci jít lehnout? Jste celý den bez energie? V tomto článku najdete 3 jednoduché tipy, jak se zbavit únavy.
Byly doby, kdy jsem byla neustále unavená, bez chuti do života. Vůbec nic mě nebavilo, žila jsem ve stereotypu, tloustla jsem a jen tak přežívala. A bylo mi to jedno, žila jsem jakoby v mlze.
Ráno mi trvalo dlouho, než jsem se probrala a nebyla jsem schopná hned fungovat. Po obědě bych si šla nejradši lehnout, místo toho jsem si dala energetický nápoj a čokoládu, abych únavu překonala. (Jak jsem se této závislosti zbavila píšu tady). A odpoledne už jsem byla tak unavená, že jsem se těšila, že půjdou děti spát, abych  mohla jít taky.
Příval energie
Ty doby jsou naštěstí dávno pryč. Dnes vstávám s radostí a se spoustou energie a plánů do dalšího dne. Po obědě bývám unavená, jen když jím opravdu špatně. A večer? Únava je tatam. Na večer se těším, protože mám čas sama pro sebe a věnuji se spoustě nových aktivit.
Jak jsem se zbavila neustálé únavy, jsem popsala v e-booku 13 tipů, jak získáte ihned více energie. Můžete si ho stáhnout zcela zdarma tady.
3 tipy, jak se zbavit únavy:
Pokud nechcete číst hned celý e-book, vyzkoušejte pro začátek následující:
Matcha tea – pokud se potřebujete okamžitě zbavit únavy
Koupíte ho v prodejnách zdravé výživy za cca 7-10 Kč jedna porce. Účinek je srovnatelný s vypitím energetického nápoje a poznáte ho obvykle do půl hodiny.
Na rozdíl od kávy má matcha tea spoustu příznivých účinků pro náš organismus a nevytváří závislost. Nepotřebujeme ho tedy čím dál víc pro stejný účinek.
Ideální vypít hned po ránu třeba s citronovou nebo pomerančovou štávou. Má trochu neobvyklou chuť, proto je lepší jej něčím ochutit. Pokud neplánujete ponocovat, nepijte jej po páté hodině odpoledne ????
Chia semínka – pro trvalý nárůst energie
Obsahují obrovské množství důležitých minerálů, vitaminů, bílkovin a omega-3 mastných kyselin, díky tomu brání nedostatku živin v organismu při nadměrné námaze a stresu.
Namočte je alespoň na 15 minut a vmíchejte do jakéhokoli studeného nápoje, jogurtu, kaše. Doporučená dávka pro jednu osobu je jedna lžíce. Chia semínka už koupíte téměř v každé větší prodejně za rozumnou cenu.
Protažení a dechová cvičení po ránu
Zkuste se po ránu protáhnout. Určitě znáte několik protahovacích cvičení, která vám dělají dobře a která potřebujete. Po té si udělejte pár dechových cvičení – nadechujte se zhluboka co nejdéle, zkuste naplnit každičký kousíček plic. Po té pomalu vydechujte.
Protažení po ránu vás určitě probere a dechová cvičení přivedou tolik potřebný kyslík pro mozek.
Další tipy jak se zbavit únavy
Více tipů najde v e-booku 13 tipů, jak získáte ihned více energie (zdarma). Tento e-book jsem napsala proto, že únava dnes trápí velké množství lidí. A spousta z nás neví, jak se únavy  zbavit.
Únava má totiž více příčin. Je třeba zjistit, proč jste zrovna vy stále unavení a pak ty příčiny odstranit. Vše o příčinách únavy a jejich odstraňování se dozvíte z e-booku Jak se zbavit únavy už napořád.

1 Komentář
  1. Kamila Novotná 8 měsíců ago

    Jaro je obdobím, kdy mnoho z nás cítí únavu a stres z dlouhé zimy. Kromě zmíněných způsobů bych chtěl sdílet svou osobní zkušenost s Krupa Kratom z internetových stránek https://www.adamkrupa.cz/. Poskytuje mi dodatečný zdroj energie a pomáhá mi zvládat stresové situace. Díky tomuhle přírodnímu doplňku stravy se cítím mnohem lépe a každý den zvládám mnohem více práce.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account