S prvním dnem v týdnu přišel překvapivý klid, ten v mém oboru o pondělcích (dispečeřina) bývá máloky. A vzhledem k režimu homeoffice jsem se mohla věnovat kromě práce i vaření a běhu.
 
Vyzkoušela jsem z kuchařky Keto dieta pro začátečníky (Martina Slajerová) recept na cuketové lívance. Ráda bych si ho sem uložila (i pro případ, že by někdo chtěl také vyzkoušet) s drobnými poznámkami.
 
2 středně velké cukety
1 lžička soli (nebála bych se dát příště trochu více)
2 lžičky kari koření
1 lžička sušené cibule
1/4 lžičky pepře
4 velká vejce (já dala 5 maličkých, domácích od známého) 
3 lžíce kokosové mouky
Pokrájené čerstvé bylinky (já dala petrželku a sušenou pažitku; doporučuje se petržel, koiandr a máta)
2 lžíce ghí (nebo kachního sádla)
1/2 lžičky mleté kurkumy (tu jsem neměla)

 
Cuketu nastrouhat (nebyla jsem si jistá – tak jsem zkusila jednu na hrubo, druhou na jemno 🙂 ), promíchat se solí a nechat 20-30 min vybrečet. Potom vymačkat vodu. Jen pro zajímavost – oloupané cukety v celku 478 g, nastrouhané a zbavené vody 250 g.
    
 
No a pak už jen smíchat se všemi ostatními ingrediencemi (kromě tuku – na tom smažíme) a na středním stupni smažit (3-4 min z jedné strany, 2-3 z druhé)   
 
Holky, voněly krásně, v rámci nízkosacharidové diety je budu určitě dělat. Ale šmrnc, abych si na nich opravdu pochutnala, tomu dodal až dipík. Smíchala jsem jen kysanou smetanu s tzatziki kořením, které jsem si přivezla z Řecka + sušenou pažitku a čerstvou petrželku. No a lednice mi nabídla párky 🙂 (které se ale také slučují s nízkosacharidovým režimem 🙂 ). Netvrdím, že ta kombinace bude pro všechny, ale vařím sama pro sebe, a na to nepotřebuji být gastro mág :).

 
Tak a když už jsem u písmenek, odškrtám si tentokrát zase s Vámi:
– POHYB – zase 4 skromné kiláčky na páse

– STRAVA – já myslím, že OK 🙂
– AKTIVITA – válení se zatím nekonalo a za chvíli si ho i vzhledem k blížícímu se večeru s čistým svědomím dovolím
– SPÁNEK – no.. na zítřek to zkusím lépe (nastřádalo se mi zase pár věcí, které můj mozek rád pitvá okolo půlnoci a 1 ráno, po 6 jsem vstávala)
– PŘÍSTUP 

    věc, kterou mám na sobě ráda – dnes vysvitlo sluníčko, a tak mi zase vylezly modré oči, ty bych na sobě neměnila
    věc, která mě dnes potěšila – potěšila mě vstřícnost mého zákazníka (pracovní) a také to, že jsem ty placky ani moc nespálila..


0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account