123

Rozhovor s Ivanou Reginou Kupcovou Sádlovou:
 S koncem zimy a příchodem jara se často pouštíme do očisty organizmu, jak správně očistit organizmus a nabít ho energií?
Vždy záleží, o jakého člověka se jedná. Například u sportovců, seniorů či mládeže vše funguje jinak. Důležité je posoudit fyzický stav jedince. Obecně je vhodné detoxikovat tělo právě s přicházejícím jarem, abychom jej probudili a nastartovali. Ideální je začít pitím bylinkových čajů, například kopřivového, který je vhodný i pro děti od 8 let. Dále jsou vhodné ovocné šťávy a odlehčený jídelníček.
Jsou pravidelné půsty vhodné a jaká mají pravidla?
Půsty nedoporučuji. Odlehčené dny ano, nicméně půsty, které vytváří v organizmu šok, nepovažuji za vhodné.
S jarem, kdy čistíme tělo a také naše domovy, často i bilancujeme a je to období, kdy se pouštíme do životních změn, vnímáte to tak také?
Zařiďme si byt jarními barvami, které se nám líbí. Stejně, jak se s jarem probouzí život, probouzí se i nová energie a často můžeme bilancovat, zda ještě chceme něco stihnout, nebo toho bylo dost a jdeme dál.
Je dobré se s někým o restartu života poradit nebo máme naslouchat intuici?
V první řadě je vhodné vyhodnotit priority, říct si, co od života očekáváme. Intuice je každému z nás dána. Intuice nemá logiku, ale není nad odborníka, který podá pomocnou ruku, jen nám nesmí organizovat život. I terapeut je jenom člověk.
Koho se často tyto restarty týkají?
Týkají se všech věkových kategorií, všichni můžeme tyto změny dělat. Pro zajímavost půjdu nyní svědčit na svatbě a těm lidem je 80 let.
Co nás k restartu života vede?
K restartu nás vede podvědomí a pud sebezáchovy. Samozřejmě záleží i na povaze jedince, jestli si umí říct: „Tak a dost, už nechci začínám znovu.“
 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account