Za jakými ženami se muži nejčastěji na ulici otočí? Jaké spodní prádlo má u mužů největší úspěch? A do jaké míry muži řeší případné nedostatky a špíčky na ženách?… Já jsem sebrala svoji odvahu a zeptala jsem se – přímo mužů!!!
Ve „slepičích rozhledech“ (časopisech pro ženy) se téma „Co se mužům líbí na ženách“ či „Preferované typy postavy“ sem tam objeví. Nicméně mně šlo o fakta – o dotazování se skutečných mužů. Rozhodně mi nešlo o „tlachání“ nad nepodloženými domněnkami někde s kamarádkou u kávy.

Fakta z dotazníku
Svůj předešlý článek Pohled mužů na oblékání žen jsem věnovala první části zpracovaného dotazníku. Dozvíte se konkrétní názory ohledně oblečení – tzn. preferovaný styl, celkový dojem a neoblíbené kousky ze šatníku žen.
Dotazník s 8 otázkami jsem rozeslala mnoha mužům – odpověď jsem získala od 30 z nich. Při vyplňování jsem muže upozornila, že mi jde o odpovědi s ohledem na běžný den (a nikoli pro hodnocení vhodnosti oblečení na výlet do ZOO či do hor).
Jestli si i tento článek čtou dotazovaní muži, chci jim nyní tolik moc poděkovat! 

Děkuji!!!
Děkuji za čas, pravdivost, ochotu a rychlost!
Jste skvělí!

Valná většina mužů (17) byla ve věku 31 – 35 let, poté 4 byli ve věku 36 – 40 let a shodně také ve věku 26 – 30 let. Samozřejmě dotazník vyplnilo i pár mladších a starších mužů.
Dále bych chtěla upozornit, že se jednalo o dotazování mužů z mého okolí. Je velmi pravděpodobné, že kdyby se ty samé otázky položily jiným mužům z různých skupin s rozdílnými zájmy a životními hodnotami, byly by odpovědi zřejmě trochu jiné…
Abych dotazované muže nezahltila neuvěřitelnou spoustou všech možných typů ženského spodního prádla, dotázala jsem se na co možná nejužší výběr možností. Takže je velmi pravděpodobné, že nosíte úplně jiný typ spodního prádla, než jsou uvedené výsledky.
Navíc si nejsem jistá, do jaké míry se muži v této oblasti pohybují, proto jsem všechny dotazované typy spodního prádla řádně popsala.
Výběr podprsenek jsem ještě navíc okomentovala, jak vypadá poprsí, když je v podprsence a následně, co nastane po svléknutí. K možnosti volby kalhotek jsem ještě přidala obrázky vč. zadečku – aby bylo zřejmé, kde končí lemy.
Žádný z mužů nechtěl po mě názornou ukázku či dodat informace, takže předpokládám, že všechno všichni pochopili… Což jsem skutečně ráda!

Spodní prádlo
Názory na podprsenky
V dotazníku bylo možné zaškrtnout více odpovědí.
Podprsenky s malou výztuží si získaly nejvíce příznivců. Hned na druhém místě se umístily podprsenky bez výztuže. A pomyslnou třetí příčku obsadily podprsenky s velkou výztuží a velkými vycpávkami.
Pět dotazovaných dokonce hlasovalo pro nenošení podprsenky vůbec (a to i na běžné nošení do města, kina, na rande a tak…). Je však velmi možné, že toto hlasování je ovlivněno létem a v zimě by třeba tolik mužů nehlasovalo pro tuto variantu… No, těžko říct.
Každopádně mě velmi těší umístění možnosti bez výztuže.

Tendence posledních let a také posledních trendů hovoří jasně – návrat k přirozenosti.
Zřejmě zlaté časy „super push-up“ podprsenek pomalu končí a na popředí se dostávají jen krajkové či látkové podprsenky.

Přijde mi, že to i tak trochu souvisí se sebeláskou a přijetím sebe sama. Přece – pokud se mám ráda, tak nemusím nosit super vycpávku, že? Anebo se mýlím?… Budu se muset nad tím ještě zamyslet. Osobně nosím podprsenky s malou vycpávkou a nad těmi „nevycpávkovými“ zatím jen přemýšlím…
Velmi krásné spodní prádlo bez výztuže a kostic šije zn. Lorii (www.lorii.cz), se kterou jsem spolupracovala při tvorbě svého eBooku Sama sobě stylistkou (lze jej stáhnout na mých webovkách).
Materiály (krajka x hladký materiál bez zdobení) dopadly víceméně nerozhodně. Zatímco pro vzory (jako jsou třeba kytičky, vtipné motivy a jiné) hlasovaly pouze dva muži.

Názory na kalhotky
Opět bylo možné zaškrtnout více odpovědí.
S absolutním náskokem vyhrála možnost kalhotek hipsters (zadeček je vidět z větší poloviny a působí jako „zaříznuté“).
Tento fakt mě jen utvrzuje v tom, že mužům nevadí nebo se přímo líbí zdůrazněné lemy spodního prádla pod naším oblečením. Zřejmě tedy jen ženy řeší viditelnost lemů, a zda jsou lepší tanga či jiné kalhotky.
Z materiálů jen o chlup vyhrála krajka a hned v závěsu za ní je hladký materiál (bez zdobení). Čtyři muži poté zaklikli možnost materiálu se vzorem (kytičky či vtipné motivy). A dva dotazovaní zvolili i možnost „na ostro“ (tedy rovnou bez kalhotek a to i na běžné nošení a tak…).

Hlavně ať jsme veselé
Je to tady!!! Jdeme na probírání odpovědí na dotazy kolem ženské siluety.
Na dotaz, zda „řeší či neřeší“ tvar ženské postavy, muži odpověděli takto:
21 z 30 dotazovaných zaškrtlo možnost „Neřeším – důležitější je, aby byla veselé povahy (neřeším větší bříško, větší zadeček, silnější stehna)“.
Jeden muž poté zaškrtnul možnost „Neřeším – i když je spíše negativní povahy“.
Tři muži zaklikli variantu „Řeším a zajímají mě jen „ukázkové“ typy žen“.
Poté jsem se dočkala přímo odpovědí, které muži sami napsali. Z vepsaných odpovědí jsem se dozvěděla, že postavu řeší a je pro ně důležité, aby ženy po jejich boku sportovaly, staraly se o sebe, byly štíhlé s hezkým pasem (tato varianta zazněla hned několikrát), sympatické a se smyslem pro humor.

Nemůžu jinak a musím sem napsat vtipnou poznámku mého muže:
„Ano, chceme (jakože muži), ať se žena o sebe stará, dobře vypadá a sportuje. Ale zároveň jí nikdo z nás neřekne: Lásko, vůbec mi nevadí, že jsi v koupelně už dvě hodiny a před tím jsi byla přes hodinu na józe. A nevadí, že děti mají hlad.“

Preferovaný tvar postavy
Varianty byly následující: velmi hubené typy žen, hubené typy žen, ženská postava se zadkem (boky i stehny), a poté trochu silnější a silnější typy žen.
„Ženská postava se zadkem“ a „Hubený typ ženy“ získaly téměř shodně hlasů. Pro „Velmi hubený typ“ hlasoval jen jeden muž.
A totálně mě dostala odpověď jednoho muže (jednalo se tedy o dotaz na preferovaný tvar postavy): „Postava „zasažená“ sportem. Nic z magazínu Sport Illustrated – pevná postava a aktivní přístup jsou nad pipinou 90/60/90 s absurdními dietami.“

Závěr a poslední myšlenka
Tak, holky, tady to máme černé na bílém!

Valné většině mužů nejde o velmi hubenou postavu – ba naopak!!! Hubený (dalo by se říci i štíhlý) typ ženy se umístil stejně jako typ ženy s výraznějšími stehny, boky a zadečkem.

Z vyplněného dotazníku mi přijde, že mužům jde hlavně o to, ať jsme spokojené, šťastné – tím pádem i veselé a k tomu sem tam sportujeme a staráme se o sebe. Nějaký ten nedostatek skutečně není pro většinu tolik důležitý.
Jako podpultovou informaci vám ještě sdělím, že mužům jde o hýbající se zadek – jejich pozornost se vyloženě poutá k houpajícím se půlkám. A je až druhotné, jakého rozměru ty půlky jsou – jde tedy spíše o poměr mezi pasem a boky.

Je to zase tady – moje hláška:
„Holky, buďme samy sebou!“

Vždyť i ti muži chtějí přirozené a spokojené ženy po svém boku.
S láskou,
Helena

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account