Nedávno jsem měla klientku, která za mnou přišla, aby zlepšila svůj vztah k mužům  a k penězům.
Začaly jsme naši schůzku tím, že se podíváme na její vztah s muži…
„ Mám pocit, že si vždycky musím vybrat mezi jistotou a zábavou. Je to jako bych potkávala pouze dva, a to opačné typy mužů. Buď je jejich život spořádaný a stabilní, ale to to mě brzy začne nudit, anebo zažívám nejistý vztah, nahoru a dolu, ale je to zábava a vzrušení.“
Chvíli jsme toto téma probíraly (dostanu se k tomu později) a pak jsme přešly na její vztah k penězům.
„ Nevím, jak se mám rozhodnout. Jedná se o moji svobodu a inspiraci v práci. Buď zůstanu tam, kde jsem, v jistém zaměstnání, kde vydělám dost peněz, ale která mě neinspiruje, anebo budu mít svůj byznys, ale budu muset obětovat dostatečný příjem a jistotu“
Hmmm. Začínám vidět společný vzorec.
“Takže to vypadá, že v obou oblastech, v lásce i penězích, cítíte, že si musíte vybrat mezi opačnými protipóly: buď budete šťastná a svobodná, anebo v jistotě a zabezpečená. Nedokážete si představit realitu, ve které byste cítila jistotu, vášeň a  inspiraci zároveň“  říkám jí.
“Ano!” řekla.
Začaly jsme na tom pracovat…
Než vám řeknu,  jak jsme pracovaly na její změně, chtěla bych zmínit, že je velmi běžné, že lidi mají vztah k penězům podobný jako k lásce.
Všímám si toho často. Například:
– člověk, který hodně pracuje pro vztah (aby ho udržel), také hodně pracuje, aby vydělal peníze
– někdo věří, že partner by měl automaticky plnit jeho potřeby a zrovna tak peníze by mu měly sami spadnout do klína
– kdo hodně kontroluje své peníze, chce mít kontrolu i ve vztahu
– pocit, že „nemám dost“ jak peněz, tak lásky
– touha být „zachráněn“ jiným člověkem nebo být „zachráněn“ penězi (třeba věčným sázením)
…a tak dále.
Proč jsou peníze a láska tak úzce spjaté?
Protože jak láska, tak peníze v nás otevírají STRACHY, jako máloco  jiného. Společným jmenovatelem bývá JISTOTA. Když máme peníze a někdo nás miluje, cítíme maximální bezpečí a naopak. Strachy vynášejí na povrch naše limitující přesvědčení.
Limitující přesvědčení je jakákoli vnitřní zpráva, která nám říká, že nemůžeme mít takový život, jaký si přejeme.
Limitující přesvědčení mojí klientky bylo, že nemůže být v jednom vztahu, nebo v jedné práci zároveň v jistotě a zároveň inspirovaná. V obou případech byla přesvědčená, že si musí vybrat mezi jistotou a stabilitou a mezi vášní a inspirací. A protože naše interní realita reflektuje náš vnější život, tak to, v co věřila, se jí dělo.
Zeptala jsem se jí: „Co kdybych Vám řekla, že můžete cítit jak v práci, tak ve vztahu s muži inspiraci i jistotu zároveň? A že první krok k tomu, abyste se dostala do tohoto stavu „naplnění“, je začít věřit, že je to MOŽNÉ?“
“No teda,” řekla, “nikdy mě nenapadlo se na to takhle podívat.” 
V jejím poli pozornosti se nyní objevila NOVÁ možnost a NOVÝ potenciál.  A tím získala NOVOU energii, se kterou může začít tvořit svoji NOVOU realitu.
Pokud nevěříme, že to, co se nám v životě děje, ať už to je ohledně lásky nebo peněz, je jen jedna z možností, kterou máme (a kterou jsme si sami vybrali) , tak si nevytváříme prostor, aby se stalo, co si přejeme.
Abychom udělali prostor pro to, co chceme, musíme CÍTIT co chceme.
Musíme REZONOVAT s tím, co chceme.
Musíme se STÁT  tím, co chceme.
Nová realita se může objevit pouze tehdy, pokud se plně naladíme na to, co si přejeme. Pokud máme kontakt s frekvencí naplnění našeho přání a neustále a vědomě s touto frekvencí rezonujeme.
Každý z nás si může vytvořit svoji vlastní realitu – přesně tu, po které toužíme.
A ano, všichni máme přesvědčení, která nám říkají „tohle není pro tebe možné“! Ale věřte, že to je jenom omezující vjem, který vás drží zpátky. Abyste ho překonaly, hledejte hluboko v sobě energii, která je napojená na váš vlastní zdroj, na PRAVDU, na Vyšší já, která ví a říká vám: „Ano..můžeš..můžeš cokoli..“
Pokud rezonujete s touto energií, není nic, co by se nemohlo stát!
Budu moc ráda za vaše komentáře. Napište mi,  jak vy si začnete tvořit více jistoty a zároveň inspirace ve svém životě? Těším se na vaše příběhy!
S láskou
Monika Trčková

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account