Bumerang…11 dní do vydání
Jenže tady už nešlo o modřiny, tady šlo o život. Dobrovolně a nevědomky celé ty roky vstupovala do jednotlivých kruhů pekla, až se ocitla v tom desátém. Přitom to všechno začalo láskou. Obrovskou láskou. To by neprokouknul nikdo, a tak si nic nevyčítala. Láska nikdy za nic nemůže. Láska nezklame. Člověk zklame.
Chtěla křičet, ale věděla, že by to byl další hřebík do rakve. David jí s oblibou opakoval, že ji stejně nikdo neuslyší. Nad nimi bydlela jen ta stará a téměř hluchá paní. To spíše oni vždy slyšeli její televizi, protože si ji pouštěla snad na maximum. Pod nimi byla sušárna, sklepy a místnost s kotlem. David jí už několikrát velmi podrobně vysvětlil, že ať bude křičet dolů nebo nahoru, stejně to bude úplně marný. Navíc, kdyby opravdu někdo zazvonil na dveře, v klidu otevře a vysvětlí, že jeho přítelkyně je psychicky nemocná, hysterická a on se tedy za ten hluk omlouvá. Byla v pasti. Dneska měla být v práci, takže ji začne někdo hledat. Ale ví vůbec někdo, kde Linda bydlí?
Vtom se zvonek u dveří opravdu rozdrnčel. Linda si nejdřív myslela, že se jí to zdálo, ale když se zazvonění ještě několikrát opakovalo, svitla jí naděje na záchranu. Všude bylo hrobové ticho, a tak měla pocit, že slyší nejen každý jeho krok, ale dokonce i jeho probíhající myšlenky. Zdmi, dveřmi, podlahou a vzduchem se začala šířit panika. Její agresor se plížil ke dveřím jako kočkovitá šelma a ten podezřelý pohyb jen dokazoval, že se jedná o nečekanou návštěvu. Pak se zvonek odmlčel a naděje zhasla.
Došlo jí, že je v zoufalé situaci a nevyřeší se nic. Možná to teď za to zvonění schytá. Ale to už by ji nepřekvapilo.
Kniha má vyjít 1.10.2020 u nakladatelství No Limits.
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account