Rovnost v rodičovství: Proč otcové nejsou jen chůvy

Už to chci pár týdnů hodit na papír a teď mi to téma připomněla reportáž v nějakém televizním bulváru (uuups, je to venku, nesleduju jen ČT24) a – rozebírali tam ve velmi investigativní reportáži s hercem Pavlem Liškou jeho otcovství a jaká je jeho malá dcerka. Samozřejmě úžasná, se ví 😀 Ale! Pavel redaktorce svěřil, že se snaží méně pracovat, aby byl s dětmi a aby jeho partnerka Bára Poláková mohla koncertovat. Redaktorka na to: “Takže v létě budete dělat chůvu?”… A Pavel ji dokonale sejmul: “Ne, budu dělat TÁTU!”

JO! Přece dítě má rodiče dva a nikdy jsem neslyšela, že by se někdo ptal mámy, jestli když pracuje táta, ona je za hlídačku. Holka a kluk se mají rádi a z té lásky vznikne mimino… Holka je s miminem doma a kluk chodí do práce. A těší se, až bude mít po práci, že si mimino taky užije, že ho poňuchňá, něco naučí, bude s ním. A ideálně, když holka vypadne, ať jsou s miminem sami. A pak se ho někdo zeptá, jestli musel večer hlídat a dělat chůvu (chůva je skvělá “věc”, ale je to záskok za rodiče!!!), když holka šla pryč. WTF!

Přesně takové otázky a hlášky už lezly pár tátům v Americe krkem a jako odpověď si natiskli na tričko: DADS DON´T BABYSIT – IT´S CALLED PARENTING. Prostě táta nehlídá svoje děti (teda jako doufám, že hlídá, ale víte, jak to myslím :-D)! Anglické parenting se těžko překládá, ale myslím, že všichni rozumíme.

Já to máte vy a jak to mají vaši chlapíci a vaše okolí?
Mě to štve a nechápu to. A je mi to líto! Je mi líto skvělých tátů a je mi líto i skvělých mamas. Proč?
Jdu večer nakoupit a paní v obchodě se mě vyděšeně ptá, kde mám Baru a Jeníka. No, jsou s tátou přece. V nejlepších rukách. Honza se dětem hodně věnuje a to stejné vidím i v našem okolí.
Trochu nefér je, že táta, co je s dětmi rád a hodně, je veleben a chválen. Máma, co je s dětmi ráda a hodně, je brána jako samozřejmost. Ale to už je jiné téma 😀

Zdroj foto: Katka Osičková

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account