„Nechat mluvit květinu“ nebo „něco říci květinou“ – tyto citáty naznačují význam květin v naší řeči. Protože nejenom slovy můžeme vyjádřit naše myšlenky a pocity… Dříve neměli milenci tolik možností se volně scházet jako dnes, společenská pravidla jim to nedovolala. Proto vkládali svoje přání, stížností nebo prosby do kytice. Květiny byly zašifrovaným vzkazem pro to, co chtěli lidé říct nebo na co se chtěli otázat, ale neodvážili se to vyslovit nebo prostě nemohli.

Kdo ovládal řeč květin, mohl o něčem výmluvně přesvědčit svou milovanou/milované, a to zcela beze slov. Dnes tuto řeč již často nevyužíváme, protože ji opravdu málokdo z lidí ovládá. Druh květiny a její barva může říct mnohem více, než bychom dokázali pouhými slovy.
 

Žlutá barva

Je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Napomáhá uvolnění, svobodnému vývoji a komunikaci při navazování kontaktů.

 

Tulipán
Tato krásná květina původem z Číny, která se v současné době spojuje nejvíce s Nizozemím, je také ideální květinou k vyjádření lásky, tedy pokud má červený květ. Žlutý tulipán značí přílišnou pýchu obdarovaného a oranžový povrchní krásu bez duševních kvalit.

Květiny:
Přineste někomu smutnému jasnou kytici plnou žlutých květů a uvidíte, jak těžké je ubránit se úsměvu. 

 

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account