Žiješ pořád v „my“? Nejde Ti zapomenout? Na něj, na bolest nebo na společné zážitky? Nemůžeš mu odpustit? Nebo jsi ráda, že jste se rozešli, ale pořád na něj spoléháš? Nebo jsi dokonce na vážkách, jestli to přeci jen nedat dohromady?
Konec vztahu nemusí nutně znamenat jen to, že jste se rozešli. Můžete spolu žít na hromádce, i když váš vztah je dávno mrtvý. Proč se ale pořád se rojí něco, co Ti fakticky brání se od něj odpoutat a začít hezky od začátku? Je to strach: „zvládnu to?“, „co na to děti?“, „jak to vezme rodina a okolí?“ nebo je zatím něco jiného? Jestli chceš najít klid a poté znovu i lásku a štěstí, buď teď k sobě maximálně upřímná.
Osvoboď se od minulosti
Je jedno, jestli jsi rozvedená už dlouho nebo právě procházíš rozchodem. Vlastni ani tak moc nezáleží na tom, proč Ti vztah nevyšel. Jedno je ale jisté: rozchod je „malá smrt“. Je tedy zcela přirozené, že se podvědomě bráníš změnám. Předpokládám, že potřebuješ mít v životě nějakou „jistotu“, a proto Ti trvá dlouho než za vztahem uděláš definitivní tečku a vyrovnáš se s ním.

Ztráta není nic jiného než výměna. Vyměníš dobré za lepší. Těš se na to, co nového Ti přinese.
Pierre Franckh, Jednoduše buďte šťastní

Dovol si prožít bolest, ale nesetrvávej v trápení.
Nejdůležitějším a zároveň prvním krokem k ukončení vztahu je akceptování konce. Co to znamená? Žádné výmluvy, ale konec „jednoduše“ přijmout. Říct si: „nevyšlo to, nefungovalo to, je konec“.
Především přestat:

  žít v „my“, kolikrát Tvé my může žít jen ve Tvé hlavě aniž si to uvědomuješ, od teď jste už jen máma a táta,
  na něj spoléhat, ano je prima, že Ti pomůže přivrtat obrázek nebo opravit něco doma, ale je na čase si vytvořit novou síť „pomocníků“
  ho využívat, každá máme zodpovědnost sama za sebe, když tady bude pořád něco, co bude od něj „proudit“, nikdy se od něj neodpoutáš
  mu zatápět, ano, možná jsi zoufalá a nemůžeš se vyrovnat s tím, jak moc Ti ublížil, hněv Ti lásku, pohodu a klid na duši nepřinese
  mu organizovat život, jestli jste se rozešli, on má také zodpovědnost sám za sebe a je pouze na něm, jak naloží se svým životem, už to není Tvoje věc, Tvůj úkol je postarat se sama o sebe
  držet se staré „story“, ať už je jakákoliv, buď si frčíš na krásných vzpomínkách, které už ale dávno odvál čas nebo se zmítáš v nenávisti, ženo: teď je čas říci „dost“ a vykročit znovu po své ose za štěstím
  přestat s ním spát, intimní spojení je jedním z nejsilnějších, proto je přímo nutný tohle pouto zpřetrhat „asap“
  ho špízovat na sociálních sítích a přes známí zjišťovat „jak je na tom“
  ho omlouvat nebo pomlouvat, chvíli si na tom můžeš ujíždět, ale ruku na srdce: tenhle point taky nikam nevede

Ano, vím, je to těžký, ale bez konce nejde začít od začátku. Byli jste spolu možná 10, 20 let a teď máš vykročit sama do neznáma. Bude to znít trochu ezotericky, ale mám vyzkoušený, že „Vesmír“ Tě vždycky podpoří, když jsi na správné cestě. Zaměř se proto sama na sebe a na to, co v životě máš. Kolikrát nám uniká to, co máme, když se úzkostlivě zaměřujeme na to, co nechceme nechat ze svého života odejít.
Vytyč a dodržuj hranice
Další disciplína, která Tě čeká po ukončovací fázi je vytýčení vnitřních hranic. U plotu je to jednoduché: rozměříš pozemek, který pak ohraničíš plotem. Přesně to samé udělej teď Ty, protože Tvůj bývalý už patří „za čáru“.
Minulost nemůžeš změnit. Budoucnost ANO.
Počítej s tím, že hranice budeš nějakou dobu hledat. Neexistuje žádné pravidlo, co je a co není ok. Je na Tobě, abys našla a udržela správnou hranici, protože pak bude fungovat Tvůj současný (milostný) život. Můžeš s bývalým fungovat na pohodu nebo ho úplně odstřihnout. Stěžejní je, aby Tvůj ex patřil do minulosti a neprolínal se do Tvého současného života.
Vědomě vytvářej prostor pro novou lásku
Teď je na čase vytvořit pro Tvého nového partnera prostor, aby se cítil vítán. Žádný muž nechce, aby v novém vztahu nacházel střípky, nedej bože zaplněný prostor, po Tvém bývalém. Představ si, jak by s v něm asi cítil? „Hurá jsem tady, ale co tu ještě dělá ten předtím?“

Udělej svému partnerovi místo ve svém životě. Místo, které může zaplnit jen on. Nikdo jiný.
Pierre Franckh, Pravidla pro šťastnou lásku

S tím Ti pomůže očista prostoru. Zbav se „starých krámů“ a všech věcí „navíc“. Měj doma jen věci, které potřebuješ. Pamatuj: „nepořádek doma znamená nepořádek v životě“. Krokem číslo dva je očistný rituál. Tím se zbavíš nežádoucích energií a myšlenek. Nakonec si už můžeš pohrát se zútulněným Tvého domova, novými doplňky nebo přeuspořádáním nábytku tak, abys vdechla domovu nový život a energii.
A hlavně: nezapomínej být sama k sobě laskavá, hýčkat se. Dát si čas, aby ses mohla znovu nadechnout a zahojit rány. Postupně měnit sama sebe, abys nakonec k sobě přitáhla přesně takového partnera, po kterém toužíš a který se k Tobě opravdu hodí.
Budu ráda, když se s ostatními ženami podělíš o to, co pomohlo ke zdárnému konci Tobě. Popřípadě dáš like nebo zasdílíš článek kamarádce:)

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account