Milenec mé známé si nevěru obhajuje tím, že:
1) se ke své přítelkyni chová hezky, kupuje jí dárky, hýčká si ji a v posteli ji také nezanedbává.

2) co oči nevidí, to srdce nebolí

3) že na konci života člověk lituje věcí, které neudělal, né těch co udělal.

Zjistila jsem, že čím jsem starší, moje tolerance nevěry roste.

Když jsem byla mladší, za nevěru jsem považovala i líbání. V té době neodpustitelné, sama jsem s kluky vlastně ani víc nedělala. V pubertě bych neodpustila úlet na jednu noc. Nyní už jsem ve fázi, kdy bych snad i úlet z opilosti /jednorázovku nějak překonala. Ovšem „takové štěstí“ jsem neměla. Já si zažila vyšší level, a to ten, že mě můj drahý, v současné době už ex přítel, podváděl více než rok. Se mnou měl více jak pětiletý vztah, plánoval budoucnost a s ní měl „jen sex.“ Choval se ke mně hezky, z mého pohledu nám to klapalo ve vztahu i v posteli.

Dokud jsem nic nevěděla, byla jsem šťastná a srdce mě nebolelo. Když jsem se o jeho nevěře dozvěděla, zamilovanost se (na chvíli) přeformovala i na nenávist a okamžitě jsem náš vztah ukončila. Bylo mi ze všeho strašně zle. Cítila jsem se poníženě, ublíženě, zrazeně.

Neustále jsem se sama sebe ptala „PROČ?

Další věcí bylo lhaní, které nesnáším. Nevím, zda to bylo tím, že on je tak perfektní lhář nebo tím, že jsem moc důvěřivá. Rozhodně jsem do poslední chvíle nic netušila. Mobil ani facebook jsem mu nikdy nekontrolovala a nebýt vypočítavosti jeho milenky, nevěděla bych to možná do teď. Na jednu stranu jsem jí nesmírně vděčná, že mi to řekla, jelikož to mohlo dopadnout také tak, že jsme se za dva roky mohli brát, jí bychom pozvali na svatbu a třeba bych se to, koho si vlastně beru, dozvěděla ve svůj svatební den. A poslední věc – kdybych ho neopustila, nevážila bych si sama sebe, nevěřila bych mu a myslím, že by si mě nemohl vážit ani on.

Tohle vše mě vedlo k úvaze, jak budu schopna tolerovat nevěru, až budu mít děti. Neb jak už jednou někdo prohlásil „Dobře provedená nevěra, už zachránila nejedno manželství.“ Opustit muže, který by mě sice podváděl, ale doma by se snažil, hýčkal si mě, byl by dobrým otcem našich dětí? Jak to máte vy? Jaký názor máte na nevěru? Jak jste na tom s její tolerancí?

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account