Ženské křestní jméno Silvie (také Silva) má latinský původ. Vzniklo z latinského slova „silva” s významem „les”. Překladem jména Silva tak je „lesní žena”, „žena z lesa”.

Ženské křestní jméno Silvie má v sobě kousek tajemství, možné ukrývá i zvláštní atmosféru tajuplného lesa. Právě s lesem je jméno spojené. Žena jménem Silvie tak bude mít kladný vztah k přírodě a možná bude i tajnůstkářka.

Ženské křestní jméno Silvie se vyskytuje také ve zkrácené verzi Silva. Užívají se i další podoby jména jako Silvia, Sylva, Sylvie nebo Sylvia. Mužským protějškem jsou jména Silvius, Silvestr, Silvester, Sylvestr apod. Českou podobou jména je Lesana. Domácky se jméno užívá jako Silva, Silvi, Silvinka, Silvička, Silvuška, Sísa, Sísinka apod.

V naší zemi žije zhruba 16 500 žen s některým z variant tohoto jména.

Jméno nacházíme i v ostatních jazycích, převážně v podobě Silvia. Jméno Silvia zná angličtina, němčina, italština, španělština, také holandština, švédština nebo slovenština. Ruskou podobou jména je Silvija, polskou Sylwia, maďarskou Szilvia. Francouzská verze jména zní Sylvie.

Mezi nejznámější uživatelky jména patří česká režisérka, novinářka, kameramanka a scenáristka Silvie Dymáková, československá a česká sportovní gymnastka Silvie Hejlíková, česká spisovatelka Sylvie Richterová. Herečky zastupují dámy Sylvie Daníčková, Silvie Koblížková či Sylva Talpová. Z hudební branže jmenujme například operní pěvkyni – sopranistku Sylvii Kodetovou.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account