115

Tak tu máme první den nového roku, den, který tak nějak je v našich končinách spojený s různými předsevzetími.

Konec roku a počátek nového s sebou tradičně přináší i nejrůznější novoroční předsevzetí, ruku v ruce s přesvědčením, že tentokrát to už určitě vyjde… Někdo se chce rozloučit s kouřením, jiný s přebytečnými kily. Ale nejen to. Jaká jsou ta vůbec nejčastější novoroční předsevzetí? A dáváte si je také?

Novoroční předsevzetí jsou jakýmsi tradičním lednovým folklorem, který však většinou celkem rychle odezní. I podle odborníků je šance na dodržení novoročních předsevzetí mizivá a potenciál jejich naplnění zanedbatelný. Proč tomu tak je?

Jednou z hlavních příčin jejich (našeho) neúspěchu je fakt, že reálně nejde ani tak o naše vnitřní rozhodnutí a přesvědčení, ale o jakousi všeobecnou mantru. Dáváme si novoroční předsevzetí, protože se to hodí. Nový rok jako by sám vybízel k aktivitě tohoto typu. Jenomže takové rozhodnutí jen málokdy vychází skutečně zevnitř nás samotných. A to je právě ten důvod, proč se nám – většinou – nepodaří je skutečně naplnit.

A jaká předsevzetí si dávají lidé nejčastěji krom toho, že chtějí zhubnout a přestat s kouřením? Jsou to hlavně ta týkající se změny životního stylu – víc sportovat, začít se zdravě stravovat, přestat konzumovat alkohol. Ale i třeba ta, týkající se hledání nové lásky (partnera), či nalezení zaměstnání, které by nás více uspokojovalo, případně, které by nám přineslo vyšší výdělek.

Každopádně, ať již máte svá předsevzetí jakákoli, přeji každé (mu) z Vás, aby se Vám je podařilo dodržet a splnit,  a Vaše životy se posunuly tím lepším směrem.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account