Dnes je tomu na den přesně 25 let, kdy se nad Letnou rozezvučel hlas této hudební legendy. A tak by mne zajímalo, byl někdo ze zdejších čtenářek a čtenářů přímo účasten tohoto koncertu, a jak na něj vzpomíná?

Já tedy MJ nikdy nikterak hojně neposlouchala a jeho hudbu nevyhledávala, jedno je však jisté, pro staticíce, ba miliony lidí byl HVĚZDOU ČÍSLO JEDNA.

Král popu přijel do Prahy už 3. září a ubytoval se v hotelu InterContinental. Ještě před koncertem si stihl prohlédnout hlavní město, na Pražském hradě si popovídal s tehdejším prezidentem Václavem Havlem a vybral si jedno dítě, které poté pozval do svého apartmá na přátelský rozhovor. Kromě českých fanoušků ulice zaplnily davy zahraničních návštěvníků.

Pro koncert bylo vybudováno zvláštní pódium na Letné, celá oblast Letenských sadů byla již den předem uzavřena. Po předzpěvákovi, Švýcarovi DJ Bobovi, zahájil Jackson své vystoupení skladbou Scream. Image krále podpořil tím, že zpíval ve zlatém kostýmu. Dvouapůlhodinovou show ukončil hitem Heal the World a ohňostrojem.

Atmosféru dotvářela kritizovaná nadživotní zpěvákova socha umístěná na místě, na němž v padesátých letech stál pomník diktátora Josifa Stalina. Mamutí show přihlížel i tehdejší prezident Havel. Při koncertě byly ošetřeny stovky fanoušků, na pořádek dohlíželo 1200 policistů a zdravotnickou službu zajišťovalo zhruba 150 zdravotníků.

Po celou dobu Jacksonova pobytu byl jeho hotel prakticky neustále v obležení fanoušků. Davy fanoušků způsobily komplikace v dopravě a vůz německé televize při procházce Jacksona Prahou srazil malého chlapce. Nejen proto měla návštěva hořkou pachuť. Při příletu Jacksona do Prahy čekalo přímo na letišti několik stovek fanoušků, 8. září však odlétal pouze za účasti letištního personálu a několika nejvěrnějších dívek.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account