Tak jestliže jsem se pozastavovala nad mezinárodním dnem trpaslíků, den triček mne udivil ještě víc. Na druhou stranu, ne každý má doma trpaslíka, za to triček by se našlo jistě v každé domácnosti víc jak dost.

Dnes nepostradatelný kousek každé šatní skříně. Módní značky z celého světa se předhánějí v navrhování originálních kousků různých barev, vzorů a potisků. 

Dříve lidé nosili pod pracovním oděvem nátělníkové overaly, které měly udržovat tělo v teple. Bohužel byly velmi nepraktické, proto dělníci začali horní část odstříhávat. Toho se postupně chytila americká společnost Cooper Underwear Company a začala vyrábět pouze vrchní polovinu původního overalu.

Hlavní cílovou skupinou byli svobodní muži, protože takový kus oděvu se velmi snadno udržoval. Na rozdíl od košile nemá triko knoflíky, takže nebylo třeba nic přišívat a při oblékání stačilo jen přetáhnout přes hlavu. V roce 1920 už bylo „T-shirt“ uvedeno jako oficiální slovo v Merriam-Webster slovníku.

S obyčejným bílým trikem se dá vykouzlit nespočet úžasně stylových kombinací, ale masový zájem o nošení trika jako módní záležitosti má na svědomí ikona světové kinematografie – Marlon Brando. Revoluci způsobil film Tramvaj do stanice Touha. Jeho outfit v padesátých letech zaujal nejen mladistvé ale i dospělé muže, kteří se jeho stylem hromadně inspirovali. Rok po uvedení filmu stouply tržby za prodej obyčejných triček na neuvěřitelných 18 milionů dolarů. Dnes spatříte v bílém tričku nejednu celebritu – a jak jim to sluší.

V roce 1942 bylo pro vojenskou školu pilotů vyrobeno tričko s potiskem a jeho fotka se 13. července objevila na obalu časopisu LIFE. Tento nápad ve velkém rozšířila společnost Tropic Togs až o osm let později. Ve spolupráci se studiem Disney vytvořili první vtipná trička s obrázky disneyovských postaviček. 

A co vy? Jaká trička rádi (rády) nosíte?
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account