Karel Heřmánek se narodil 17. října 1947 v Praze. Po absolutoriu brněnské JAMU v roce 1972 působil jednu sezónu na scéně Divadla Na provázku. Odtud odešel s Jiřím Bartoškou a Pavlem Zedníčkem do Činoherního studia v Ústí nad Labem. Sešel se tu s řadou významných a vynikajících herců, ale ani zde nevydržel příliš dlouho. V letech 1977 a 78 působil jednu sezónu v Městských divadlech pražských a poté zakotvil v Divadle Na zábradlí, kde působil v podstatě až do jeho zániku. Z tohoto období je určitě nutno připomenout jeho 1. velkou divadelní roli v Bratrech Karamazových.
Jeho debut před kamerou se odehrál v roce 1972 v ne příliš známém TV filmu UPROSTŘED BABÍHO LÉTA VE STEPI ZAHOUKAL VLAK. Film ale nezaznamenal žádný velký úspěch ani nevešel do podvědomí diváků. 3 roky se před kamerou neobjevil. Následovalo HŘIŠTĚ (1975) a poté v roce 1979 už více známé filmy jako NA PYTLÁCKÉ STEZCE, ŽENA PRO TŘI MUŽE, SMRT STOPAŘEK a KAM NIKDO NESMÍ.
Hlavně další z jeho velkých rolí: obchodní zástupce vysavačů Electrolux v ne moc veselé komedii odehrávající se během 2. světové války SMRT KRÁSNÝCH SRNCŮ. Poté už se až do začátku 90. let objevoval spíše v TV filmech.
Díky svému charakteristicky zabarvenému hlasu často i dabuje. I se svou nynější manželkou se poprvé potkali v dabingovém studiu. Jeho hlas jsme mohli slyšet např. v animované pohádce HLEDÁ SE NEMO nebo v českém animovaném filmu KOZÍ PŘÍBĚH – POVĚSTI STARÉ PRAHY.
Karel Heřmánek je jednou rozvedený – z prvního manželství má 2 dcery: Kristýnu a Karolínu. Z nynějšího (druhého) manželství má 3 syny.
Raději se dívám na dobré filmy, než abych hrál ve špatnejch, ujišťuje Karel  Heřmánek | Dvojka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account