Své sezónní sídlo si nechal na počátku 18. století postavit Václav Antonín Chotek a představuje významné dílo vrcholného baroka. Autorem návrhu byl pravděpodobně v Čechách působící architekt italského původu Giovanni Battista Alliprandi.

Zámek je tvořen hlavní budovou s vyšším válcovým jádrem, ze kterého vybíhají čtyři jednopatrová křídla. Na severní straně se nachází monumentální dvouramenné schodiště se sousoším. Dvůr je pak na severu zakončen řadou alegorický soch z dílny Matyáše Bernarda Brauna.

V interiérech uvidíte výzdobu a zařízení především v barokním a rokokovém stylu. Kolem zámku se rozkládá rozlehlý anglický park s řadou romantických drobných staveb a plastik, který vznikal na přelomu 18. a 19. století.
Zámek si můžete prohlédnout v rámci některého z prohlídkových okruhů, které vás seznámí s životem šlechty nebo se zdejším pobytem generála Laudona během tzv. Bramborové války roku 1778.

Foto: Jaroslava Korpášová

Zdroj: mapy. cz

Tagy:
4 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

    Krásný zámek, který jsme jednou již také navštívili…moc se nám zde líbilo…a někdy bych se ráda na místo vrátila 🙂

  2. NelaVávrová 11 měsíců ago

    Tam jsem byla, máme ho kousek, nádherný, dechberoucí. Zrovna probíhala rekonstrukce, tak jsme nebyli vevnitr, ale obesli jsme kolem dokola park a zahradu, nádhera.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account