Na rulové skále nad jezerem Leśnia trůní budova pohádkově vyhlížejícího zámku Czocha. Zámek, který byl původně postavený ještě na českém území, se zde rozvijí již od 13. století. Díky jeho vzhledu, tajemným místnostem i dění ve 20. století je zámek Czocha opředen množství legend a pověstí.

Současná podoba zámku je z doby po roce 1909, kdy zámek koupil drážďanský výrobce doutníků Ernst Gütschow. I když byla tehdy rekonstrukce inspirována původní rytinou z roku 1703, vzhled zámku byl obohacen o spoustu nepůvodních prvků. Díky nim má budova svůj pohádkový vzhled. Během druhé světové války zámek sloužil jako škola šifrantů pro německou vojenskou rozvědku Abwehr, hned po válce zde byla ubytovaná Sovětská armáda. Po návštěvě sovětských vojsk toho na zámku už moc nezbylo. Po řeckých uprchlících z řecké občanské války se budova stala prakticky na celou 2. polovinu 20. století vojenským rekreačním střediskem. Na tu dobu byl objekt úplně vymazán z mapy a panují různé spekulace o tom, co se vlastně za zdmi zámku dělo.

V současnosti zámek slouží jako hotel, konferenční centrum a zajímavá turistická atrakce, neboť se můžete vydat zámkem na komentovanou prohlídku. Během prohlídky si můžete povšimnut mnoha zajímavostí, například postel, která měla údajně zadní vchod, kterým mohla být žena odvedena do žaláře, pokud s ní nebyl pán spokojený, a projdete se i tajnými dveřmi do knihovny.

Tagy:
4 Komentářů
  1. NelaVávrová 1 rokem ago

    Tak to je parádní místo, pocházím z města, kt. leží u Polska, ale opačný směr.

  2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Paráda, pamatuji si na tyhle fotky od tebe, když jsi mi je posílala. I zde by se mi to moc líbilo, ale když já svého manžela nedostanu za hranice…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account