Od naší paní kadeřnice Moniky, která pro nás zřídila malou, ale velmi dobře zásobenou knihovničku, jsem si vypůjčila knihu Jednosměrná jízdenka od Jay Formanové.

V pátek jsem ji začala číst a nějak jsem se nedokázala zabrat do děje, ale v sobotu mě již kniha polapila do svých spárů a v neděli byla přečtená.

Novinářka a cestovatelka Lee Smithová dostane esemesku „Někdo se mě pokusil zabít.“ Nejprve si myslí, že jde o takovou řečnickou záležitost. Jako že někdo do mě strčil, upadl jsem, nebo tak.

SMS přišla od jejího nejlepšího přítele Jacka.

Jenomže ono ho to auto nepředjelo, ale srazilo, Jack skončil s vykloubeným ramenem a několika zlomeninami v nemocnici a je si jist, že ten útok souvisí se záhadnou smrtí mladé dívky na berkshirské internátní škole. Jack, protože je jejím sponzorem a členem správní rady, chtěl nešťastnou událost prošetřit a o to teď také požádá Lee. Té se do celé věci vůbec nechce. Na oné škole se sice s Jackem potkali, nevzpomíná však na období studií vůbec ráda, protože byla obětí šikany. A mrtvá dívka je navíc dcerou její úhlavní trýznitelky. Jenomže nejlepší kamarádi se neodmítají…

Pomůže tedy Lee Jackovi a jaké události vyjdou na svět?

To už je na vás, milé čtenářky, i čtenáři. Kniha není rozhodně červená knihovna, určená jen pro ženy.

 

Text a foto: Lenka Hudečková

Tagy:
4 Komentářů
 1. Jiří Hudeček 7 měsíců ago

  Četl jsem.

 2. Author
  Lenka Hudečková 8 měsíců ago

  jojo, a dneska jsem dočetla další pěknou knihu… už ji sem jdu dát, ještě ale musím nafotit obal 🙂

 3. NelaVávrová 8 měsíců ago

  Jste sikula 🙂 ideal v tomto pocasi 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account