Je historický hrad nacházející se ve městě Strakonice v Jihočeském kraji v České republice.

Hrad se nachází na skalnatém ostrohu nad soutokem řek Otavy a Volyňky a poskytuje mu strategickou obrannou pozici.

Strakonický hrad dnes stojí jako zachovalá historická památka a oblíbená turistická atrakce. Návštěvníci si mohou prohlédnout architekturu hradu, která zahrnuje mix románských, gotických a renesančních prvků. Místo nabízí pohled do středověkého způsobu života a poskytuje panoramatické výhledy na okolní krajinu.

Pokud plánujete návštěvu Strakonického hradu, připravte se na obohacující zážitek, který spojuje historii, architekturu a malebnou krásu. Doporučuji však ověřit si aktuální informace o návštěvní době a přístupnosti hradu, protože detaily se mohou časem měnit.

Foto a autor – Nela Vávrová

Tagy:
6 Komentářů
 1. Kristýna Štírová 9 měsíců ago

  Strakonický hrad se nám taky líbil. Hlavně stropní osvětlení v těch saloncích. Ale je teda pravda, že už je to poměrně dost let, co jsme tam byli naposledy. No, myslím, že to bylo ještě před pandemií. To určitě muselo být před pandemií, protože neteř chodila ještě na základní školu a teď je z ní už mladá vysokoškolačka. 😀 Ježiš, ten čas letí. 😀

 2. Aneta Kollerová Mašková 9 měsíců ago

  Za prohlídku by určitě stál. 🙂 Pro nás z Moravy sice opět z ruky, ale třeba někdy…

 3. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

  Navštívili jsme, taky se nám zde líbilo

  • Author
   NelaVávrová 9 měsíců ago

   Nás jen zajímalo, jestli náhodou nevíte Leni vedle hradu je zchátralý areál 🙁 Zastavili jsme místního pána a ptali se zda neví co v tak krásném areálu bylo a proč to tak dopadlo. Tvrdil, že zde byla nějaká firma, ale jaká, nyní to snad odkoupila Penta a bude se rekonstruovat.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account